W kinie Era Nowe Horyzonty

17 października dzieci z grupy III przeżyły swój pierwszy seans w kinie, uczestnicząc w cyklu  – Przygoda w kinie młodego widza. Dzieci obejrzały film pt. ” Hokus Pokus Albercie A „. Celem kinowego cyklu dla dzieci, będą filmy o charakterze edukacyjno- wychowawczym, pokazujące przygody ich rówieśników. Dzieci utożsamiając się z głównymi bohaterami, będą miały okazję przekonać się dlaczego warto postępować  zgodnie z zasadami, dlaczego trzeba zachowywać się grzecznie i co może się wydarzyć jeśli wybiorą niewłaściwą drogę. Na seanse będą chodzić dzieci z grupy III i IV, ponieważ są one przeznaczone dla ich grupy wiekowej. Dzieci z grupy III jako pierwsze obejrzały seans i chętnie o nim w przedszkolu rozmawiały.

    

Wizyta w świecie Dorotki

15 października dzieci z grupy II, III i IV odwiedziły Pasaż Grunwaldzki, aby obejrzeć w jednej z sal kinowych spektakl pt.” Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Zaczarowany przez czarnoksiężnika świat Dorotki zadziwił, rozbawił i wzruszył nasze przedszkolaki. Wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, a aktorzy i ich kostiumy zachwycili małych odbiorców. 

Wyprawa do teatru ” Na Ostrowie „

5 października dzieci z grupy II , III i IV wzięły udział we wspaniałym przedstawieniu przygotowanym przez zespół Pani Doroty Brzozowskiej pt: ” Detektyw Pozytywka”

Nasze dzieci już wielokrotnie przekonały się o tym, że wizyta w teatrze u pani Dorotki jest zawsze ciekawa i pełna niespodzianek. Tym razem sztuka oparta na przebojowej książce o tym samym tytule, wzbudziła wiele emocji. Przede wszystkim nasze czterolatki były WSPANIAŁE. Dzieci zachowywały się wzorowo, wytrzymały w ciszy cały spektakl i udowodniły że potrafią uczestniczyć w takich przedstawieniach, a trzeba dodać…. że był to ich pierwszy spektakl poza przedszkolem. Z kolei starszaki, w większości znające z domowych biblioteczek Detektywa Pozytywkę, mogły zweryfikować swoje wyobrażenia o bohaterach książki z grającymi ich aktorami. Zabawa była wspaniała!

 

 

Teatr w Arkadach Wrocławskich

Początek października oprócz wspaniałej Polskiej Złotej Jesieni, przyniósł naszym przedszkolakom mnóstwo atrakcji teatralnych. Dzięki udziałowi w programie ” Szkoła w mieście” sponsorowanym przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Wrocław, dzieci z różnych wrocławskich przedszkoli i szkół mogą korzystać z różnych form kulturalnych i sportowych. Nasze pięcio i sześciolatki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym, które odbyło się w Arkadach Wrocławskich. Dzieci poznały kilka podstawowych zwrotów w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Z ciekawością o zainteresowaniem śledziły przygody głównego bohatera, który podróżował po różnych krajach europejskich i razem  z dziećmi poznawał ich kulturę. Najwspanialszym momentem spektaklu było zaproszenie kilkorga dzieci na scenę i wspólny udział w przedstawieniu.

                     

                       

Wizyta w Jednostce Straży Pożarnej

W ostatnim tygodniu września, nasze 4 latki z grupy II, miały niezwykłe spotkanie z wyjątkowymi ludźmi. Dzieci pod kierunkiem pań Bożenek, wybrały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej, która znajduje się niedaleko ulicy Ołbińskiej we Wrocławiu. Nasze 4 latki przeżyły wyjątkowy dzień! Nie tylko jechały autobusem – dzięki funduszom Rady Rodziców, ale odwiedziły miejsce które nie jest dostępne dla wszystkich. Po jednostce oprowadzał dzieci bardzo miły pan strażak, który nie tylko chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, ale równie chętnie pokazywał dzieciom wszystkie interesujące je przedmioty. Dzieci mogły przymierzyć hełmy strażackie, rozsiąść się w szoferce wozu strażackiego, ubrać kurtkę strażaka i poznać sprzęt do gaszenia pożaru. Garaż ze strażackimi wozami był bardzo atrakcyjny, szczególnie dla chłopców, którzy jak wiadomo marzą o zostaniu strażakiem. Opowieściom i emocjom nie było końca!

                        

 

                        

Warsztaty archeologiczne

26 września dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w zajęciach warsztatowych na Wydziale archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzięki wsparciu funduszu Rady Rodziców, obie grupy mogły przejechać trasę w obie strony w wygodnym autokarze, co przy nieprzychylnych warunkach pogodowych nie było bez znaczenia. Dziękujemy rodzicom za wsparcie!

Zajęcia były wyjątkowo ciekawe i bardzo atrakcyjne dla dzieci. Pierwsza ich cześć, bardziej teoretyczna zawierała elementy wykładu z prezentacją multimedialną a także pokazem wielu interesujących eksponatów należących do pierwszych ludzi. Dowiedzieliśmy się, że ślady najstarszego człowieka, w tej części Europy znaleziono na terenie obecnego Wrocławia, w okolicy ulicy Hallera, przy pracach remontowych przed I Wojną Światową. Można więc, powiedzieć że mieszkamy na terenach najwcześniej zamieszkanych przez Europejczyków.

Druga część spotkania z młodymi archeologami, była ( szczególnie dla chłopców) wyjątkowa. W plenerze, w specjalnie przygotowanym namiocie i na łące, dzieci mogły samodzielnie wypróbować jak żyli ludzie tysiące lat temu. Malowały, lepiły z gliny, grały na instrumentach, poznały smaki i kuchnię ludzi żyjących w Paleolicie. Dzieci, przy pomocy studentów próbowały też strzelać z łuku , rzucać dzidą i używając replik narzędzi pierwotnych wykonać strzały. Byliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

     

            

Trzy świnki w przedszkolu

Koniec września przyniósł naszym dzieciom i dorosłym mocne ochłodzenie pogodowe, ale Rada Rodziców szybko ociepliła nam przedszkole i zaprosiła do nas teatr z Krakowa, ze spektaklem ” Trzy świnki”.  Wszystkie dzieci od razu lepiej się poczuły i rozgrzały przy wesołym i pełnym energii przedstawieniu. Nasze maluszki miały okazję pierwszy raz w życiu obejrzeć aktorów i bajkę na żywo. Spektakl bardzo się wszystkim podobał a uśmiechnięte buzie naszych dzieci świadczyły o udanym widowisku.

  

  

Grupa III i IV w Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Goniec Pocztowy

W połowie września dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w zajęciach muzealnych, które odbyły się w Muzeum Poczty i Telekomunikacji . Dopisała nam piękna pogoda i przy okazji spaceru do muzeum, obejrzeliśmy wspaniałe kasztanowce w parku przy Muzeum Narodowym. Niektóre dzieci wzięły na pamiątkę znalezione kasztany, bo wiadomo że przynoszą one dobrą energię i trzymane zimą w ręce dają nam poczucie ciepła 

W czasie zajęć muzealnych, dzieci miały okazję poznać dużo ciekawostek z historii poczty polskiej i światowej. Obejrzeliśmy prawdziwe powozy i pocztyliony, rozwiązaliśmy kilka ciekawych zagadek, poznaliśmy drogę listu od nadawcy do odbiorcy, mogliśmy obejrzeć zabytkowe eksponaty tj; trąbki sygnalizacyjne, mundury pocztowców, skrzynki na listy, torby listonoszy, telegrafy i telefony naszych przodków. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca, a dzieci dowiedziały się kim był goniec pocztowy i dlaczego tak się nazywał. Jeśli i ty chcesz to wiedzieć zapytaj nasze starszaki!

      

                  

Witajcie w przedszkolu!

Nowy rok szkolny powitaliśmy 3 września z uśmiechem i otwartymi ramionami. Uśmiech, jak wiadomo pomaga nam wszystkim i jest dobry na smuteczki, no a kto nie lubi wpaść w otwarte ramiona ulubionej pani? Szczególnie wtedy, gdy się długo nawzajem nie widzieliśmy? Było trochę czułości, wyznań miłości i nawet wzruszeń. Śmiech i zabawa – to dominowało w pierwszym tygodniu naszej działalności.

A co dalej? Dalej będzie baaaaaardzo fajnie! Przez cały rok będziemy się uczyć i poznawać mnóstwo nowych rzeczy. Nasz program edukacyjno-wychowawczy będą uzupełniać przedstawienia teatralne, wyjścia do biblioteki, spotkania z ciekawymi osobami, warsztaty, tańce, muzyka, spotkania z cyklu Mali Wspaniali, zabawy w języku francuskim i angielskim, odwiedziny w Ogrodzie Botanicznym, wycieczki i wiele innych atrakcji.

Przedszkole to najlepszy czas w życiu małego człowieka. To tutaj rozwija on swoje zainteresowania, pobudza wyobraźnie, tworzy i zdobywa. Uśmiech i otwarte ramiona, zabawa i nauka, przyjaźń i dobre emocje – to tutaj, w naszym przedszkolu!

 

 

                      Witajcie po wakacjach kochani!!!

 

 

 

Zebranie rodziców dzieci przyjętych do P.79 na rok 2018/2019

 

    Zebranie organizacyjne

Informujemy rodziców dzieci, które zostały przyjęte do naszego przedszkola

na nowy rok szkolny 2018/2019

że zebranie informacyjne odbędzie się 28.06 ( czwartek) o godz. 16.oo

w sali grupy II ( 1 piętro)

 

Zebranie będzie miało charakter organizacyjny i wymaga obecności rodziców dzieci, które rozpoczną edukacje przedszkolną od września.

 

Zapraszamy!!!