Absolwentki czytają młodszym kolegom

Zeszłoroczne absolwentki naszego przedszkola: Emilka i Jaśminka, odwiedziły dzieci z grupy III. Celem spotkania było „Czytanie na dywanie”, podczas którego dziewczynki przeczytały dzieciom książki. Dzieci patrzyły  na absolwentki z podziwem i zainteresowaniem. Było nam bardzo miło je gościć!

Wystawa w Kuratorium Oświaty

Wystawa Bożonarodzeniowa Przedszkola 79 i 24 w Kuratorium Oświaty. Dzieci z niektórych wrocławskich przedszkoli, zostały zaproszone przez wrocławskie kuratorium do wzięcia udziału w świątecznej wystawie przygotowanej przez dzieci i ich nauczycieli. My prezentowaliśmy się wspólnie z Przedszkolem 24.

Grupa III w Bibliotece

Dzieci z grupy III odwiedziły po raz kolejny, bibliotekę przy ul. Reja. Tym razem, przy okazji grudniowych bajecznych opowieści, nasze zaprzyjaźnione Panie, przygotowały zajęcie związane z legendami Europy. Oczywiście nie mogliśmy wysłuchać wszystkich legend krajów europejskich, ale te które poznaliśmy: z Grecji, Litwy i Węgier bardzo zaciekawiły wszystkie dzieci. Zajęcia jak zwykle były bardzo ładne i ciekawe a dzieci chętnie popisywały się własną wiedzą na temat krajów naszego kontynentu.

Świąteczny stroik

Tegoroczna edycja konkursu „Świąteczny stroik” obfitowała w przecudne kompozycje stroikowe i ozdobne, związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Prace wykonane przez dzieci wraz z rodzicami zostały przekazane na kwesturę, na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci. A uczestnicy zostali nagrodzeni. Gratulujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji.

Mikołaj w przedszkolu!

7 grudnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola odwiedził Mikołaj. Gość specjalny przyjechał do dzieci z upragnionymi prezentami – czyli klockami lego, wielkim uśmiechem i śliczną Śnieżynką która wspólnie z każdą grupą śpiewała piosenki i bawiła się w różne zabawy. Taki Gość to wyczekiwana przez dzieci postać i nawet Ci którzy są nieśmiali przełamywali swoje lęki, aby móc uczestniczyć w tej wyjątkowej zabawie.

Świąteczny czas

Znalezione obrazy dla zapytania choinka

J’apprends (żaprą)-uczę się

le sapin de Noël (ly sapę Dy Noël)- choinka

les décorations de Noël (le dekorasją dy noel)- dekoracje świąteczne

le pain d’azyme (ly pę dazim)- opłatek

la crèche (la kresz)- szopka

l’étoile (letłal)- gwiazda

le gui (ly gi)- jemioła

le Père Noël (ly per noel)- Mikołaj

le renne (ly ren)- renifer

le traîneau (ly treno)- sanie

les cadeaux (le kado) –prezenty

Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj

Père Noël, où es tu ?                                       (per Noel u e ti)
Je t’attends viens donc chez moi               (ży tatą wię dąk sze mła)
Père Noël que fais tu ?                                    ( per Noel ky fe ti)
Attention ne prends pas froid                    ( atąsią ne prą pa frła)
Père Noël m’entends tu ?                                            ( per noel mątą ti)
Je t’en prie ne m’oublie pas                        ( ży tą pri ne mubli pa)

Wizyta w Fabryce bombek

W pierwszych dniach grudnia dzieci z grupy II, III i IV uczestniczyły w wycieczce do fabryki w której produkuje się bombki choinkowe. Fabryka w Krośnicach nie jest duża, ale efekty jej działania są niezwykłe i zachwyciły nasze przedszkolaki. Dowiedzieliśmy się jak przebiega cały proces tworzenia bombki, jak się ją „osrebrza” i jak dekoruje. Dzieci otrzymały bombki ze swoimi imionami, a grupa II uczestniczyła w dodatkowych warsztatach i stworzyła swoje niepowtarzalne bombki choinkowe. Wycieczka była bardzo atrakcyjna i dzieci wróciły z niej bardzo zadowolone.

Festiwal Zdrowia

Dzieci z grupy IV uczestniczyły w rozśpiewanym Festiwalu Zdrowia. Przedstawiciele naszego przedszkola śpiewali piosenkę pt. My rodzinkę zdrową mamy ! Starszaki wykazały się dużą odwagą i sprawnością muzyczną co przełożyło się na duże brawa i super dyplom! Gratulujemy!

Warsztaty ekologiczne

Jako przedszkole, które realizuje działania w zgodzie z programem „Promocji zdrowia”, korzystamy z okazji aby nasze dzieci w jak najbardziej obszerny sposób poszerzały swoja wiedzę z zakresu zdrowego trybu życia. W tym tygodniu mieliśmy możliwość uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, dzięki którym większość dzieci utrwaliła wiadomości o recyklingu, ale też dowiedziała się jak dbać o swoje zdrowie, szczególnie o czystość powietrza. Najistotniejszą informacją dla dzieci okazała się być wiadomość o zatruwaniu powietrza w pomieszczeniach przez osoby palące papierosy, szczególnie w domu.

Zapraszamy na kiermasz

Znalezione obrazy dla zapytania świąteczne ozdoby

Drodzy Rodzice!

Między 10 a 14 grudnia odbędzie się w naszym przedszkolu

Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych

na który bardzo serdecznie zapraszamy!!!

Będziecie Państwo mogli kupić ozdoby wykonane przez nasze dzieci przy pomocy pań.

Będą też ozdoby wykonane przez nauczycieli z przedszkola.

Kiermasz jest formą pomocy dla Rady Rodziców, która dzięki Państwu chce sponsorować wykonanie boiska do piłki nożnej dla naszych aktywnych dzieci.

Zapraszamy na kiermasz!!!