Lekcja muzealna gr. III

Dzieci z grupy III w dniu 10.01.2018r. uczestniczyły w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym.  Zajęcia nosiły tytuł  ” Strusie jajo i inne ciekawostki”. Dzieci dowiedziały się co to są eksponaty muzealne i zabytki, widziały obraz z ruszającymi się oczami, prawdziwe strusie jajko i  zabawne stroje karnawałowe. Lekcja była ciekawa i atrakcyjna.

Kiermasz świąteczny

W połowie grudnia, odbył się w naszym przedszkolu świąteczny kiermasz. Na tę okazję dzieci i panie ze wszystkich grup przygotowały specjalne ozdoby bożonarodzeniowe, które w atrakcyjny sposób reklamowały mamy z naszego Komitetu Rodzicielskiego. Zebrane na kiermaszu fundusze, zostaną w całości przekazane na pokrycie kolejnej transzy opłaty za sprzęt ogrodowy. W imieniu dzieci BARDZO CIEPŁO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM. Dziękujemy również wszystkim „kiermaszowym” mamusiom za ich poświęcony czas     i mobilizację.

Życzenia Świąteczne

Niech Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok 2018

przyniosą wiele radości, zdrowia i rodzinnego szczęścia.

Wszystkiego Najpiękniejszego!!!

Dyrekcja i pracownicy Przedszkola 79

Wigilia

Wigilia w przedszkolu to wyjątkowy czas. W tym dniu, dzieci ze wszystkich grup uczestniczą we wspólnym świątecznym posiłku. Składamy sobie tradycyjne życzenia, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Jak co roku spędzamy ten czas radośnie i z wielkim wzruszeniem. Jesteśmy rodziną Przedszkola 79

Jasełka w przedszkolu

14 grudnia, dzieci z grupy I, II i III , a także zaproszeni rodzice z Rady Rodziców mieli możliwość obejrzenia przedstawienia jasełkowego, które przygotowały dzieci z grupy IV pod kierunkiem pani Agnieszki Żebruń. Nasze starszaki przedstawiły biblijną opowieść w niekonwencjonalny sposób, jako spór między siłami dobra i zła. Wygrały oczywiście anioły, dzięki którym duch miłości oraz dobroci i mądrości będzie nam towarzyszył przez całe Święta Bożego  Narodzenia.

Z wizytą u sąsiadów

Nasze dzieci z grupy III i IV obejrzały 13.12.2017r. Jasełka w wykonaniu najstarszej grupy z Przedszkola Sióstr Jadwiżanek przy ul. Piwnej. Jasełka przygotowane przez dzieci z ” Ziarenka” bardzo się naszym przedszkolakom podobały .Dziękujemy serdecznie za zaproszenie, jak zwykle było bardzo profesjonalnie, życzliwie i miło.

Grupa IV na Targach Dobrej Książki

Dnia 26 listopada grupa IV odwiedziła „Targi Dobrej Książki” które odbyły się w Hali Stulecia. Na stoisku akcji „Cały Wrocław Czyta” znalazł się gadżet promujący czytanie, wykonany przez dzieci z IV grupy – w postaci Bajkowego Zegara.

Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w różnych akcjach promujących czytanie książek.
Zachęcamy rodziców do korzystania ze Skrzyneczki bookcrosingoweg mieszczącej się w szatni!

Co nowego w ogrodzie?

Początek grudnia, przyniósł naszym dzieciom wiele niespodzianek: wizyta w teatrze na pastorałce,                        wizyta Św. Mikołaja, otrzymanie wymarzonych prezentów…..ale najbardziej oczekiwane ZABAWY NA NOWYM SPRZĘCIE OGRODOWYM nareszcie się spełniło! Dzieci mogły zabawić się na urządzeniu sponsorowanym przez Rodziców, za co bardzo dziękują. A oto kilka zdjęć: w roli głównej  nasze nowe podwórkowe urządzenie i NAJDZIELNIEJSI TATUSIOWIE, których nie przestraszył chłodny wiatr. Dziękujemy Naszym Bohaterom!

ps. W tle widać kolejne  nowe urządzenie, ale o tym trochę później….