STRAJK

Szanowni Państwo!   Drodzy Rodzice!

W związku z ogłoszeniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli i pracowników placówek przedszkolnych i szkolnych, informujemy że od dnia 8 kwietnia 2019r. również nasze przedszkole przystępuje do strajku.

Strajk rozpocznie się od 8.04.2019r i zakończy się w dniu jego odwołania przez ZNP i Związki Zawodowe.

My, pracownicy Przedszkola 79, jesteśmy świadomi trudności jakie wiążą się z tą sytuacją dla Państwa, ale prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie naszej desperacji.

Ponieważ przez czas strajku nie będzie możliwa opieka edukacyjno- wychowawcza, a spełnianie obowiązków pracowniczych nie będzie realizowane, prosimy Państwa o wstrzymanie się od przyprowadzania dzieci do przedszkola.

Pracownicy Przedszkola 79

Wyprawa do zoo

Dzieci z grupy III i IV były na wycieczce oraz zajęciach we wrocławskim zoo. Z wielką radością oglądaliśmy niektóre zwierzęta, a że trafiliśmy akurat na porę karmienia i tuż po niej, przyjemność z podziwiania zwierząt była jeszcze większa. Zachwycająco prezentowały się nie tylko żyrafy, ale też i pantery które zdecydowały się na wiosenny spacer. Po spacerze, dzieci przeszły do sal multimedialnych gdzie miały ciekawe zajęcia między innymi o zwierzętach sawanny. Wycieczka bardzo się udała i postaramy się ją powtórzyć.

Zajęcia w bibliotece gr.III

Dzieci z grupy III były na bardzo ciekawych zajęciach w bibliotece przy ul. Reja. Panie z biblioteki postarały się o utrwalenie u dzieci wiadomości z zakresu ekologi i recyklingu, a także przekazały im kilka nowych informacji związanych z tym tematem. Zajęcia zakończyły się pracą plastyczną, oczywiście z wykorzystaniem materiałów recyklingowych.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to dzień w którym wszyscy witamy Wiosnę! Również nasze przedszkolaki, przy wspaniałym udziale i wsparciu członków Rady Rodziców, świętowały ten dzień. Nasze dzieci, wzięły udział w wielu zabawach, tańcach, przemarszu z Marzannami i rozwiązywaniu wiosennych zagadek. Odbyło się też uroczyste odczytanie listu od Pani Wiosny. Wszyscy bardzo już spragnieni, wiosennych harców ogrodowych, wspaniale bawili się korzystając ze słonecznej pogody. Obchody Pierwszego dnia wiosny bardzo nam się udały!

W Muzeum Pana Tadeusza

Dzieci z grupy III były w Muzeum Pana Tadeusza, na swoich pierwszych zajęciach warsztatowych „W pogoni za cieniem”. Zajęcia były bardzo atrakcyjne ponieważ dzieci cały czas działały i nie było momentu w którym mogłyby się nudzić. Postawione przed nimi zadania zostały zrealizowane, a dzieci świetnie się bawiły i wyraziły chęć uczestnictwa w kolejnym spotkaniu muzealnym.

Otwarte Drzwi w Przedszkolu 79

Zapraszamy chętnych do odwiedzenia naszego przedszkola!

Rozpoczął się czas rekrutacji do przedszkoli, dlatego serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców, którzy chcieliby skorzystać z naszej propozycji edukacyjnej do odwiedzin

18 marca między godziną 14 a 16.

W tym czasie będzie można obejrzeć sale przedszkolne i porozmawiać z nauczycielami, a także obejrzeć ogród przedszkolny.

Zapraszamy szczególnie naszych przyszłych wychowanków z rodzicami!

Wizyta w Panoramie Racławickiej

Dzieci z grupy IV w czwartek 21 lutego brały udział w lekcji historii w Panoramie Racławickiej. Pilnie słuchały i uważnie oglądały ogromne dzieło sztuki.  Dla wielu z nich było to pierwsze w życiu spotkanie z historią, a także pobyt w niezwykłym muzeum.

W karnawale wszyscy lubią bale….

Luty przyniósł nam niespodziewane ocieplenie i pierwsze zwiastuny wiosny. Przyniósł nam też okazję do szalonego karnawałowego balu i wielkiej tanecznej zabawy. Rodzice naszych dzieci bardzo się w tym roku postarali i przygotowali dla swoich pociech niesamowite przebrania. Oczywiście nasz bal karnawałowy był balem przebierańców. Mieliśmy okazję spotkać księżniczki i królewny, wróżki, biedronki i kwiaty, strażaków, mechaników, postacie z różnych bajek a nawet pewną śmieszną czarownicę!