Las w słoiku

Początek 2020 roku powitaliśmy wspaniałymi warsztatami „Las w słoiku”.  Dzieci ze wszystkich grup wzięły udział, we wspaniale przygotowanych i prowadzonych warsztatach o charakterze edukacyjnym. Każde dziecko samodzielnie mogło przygotować podłoże, a potem posadzić kilka roślinek w słoiku i dowiedzieć się jak pielęgnować swój zielony ogród. Zajęcia były bardzo ciekawe i każde z dzieci otrzymało swój las w słoiku.

Wigilia

Jedną z tradycji naszego przedszkola jest wigilijne spotkanie wszystkich dzieci i pracowników. W tym dniu, zbieramy się w jednej sali, śpiewamy kolędy i składamy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Jak co roku, dzieci z grupy IV przedstawiają też swoją wersję opowieści o Bożym Narodzeniu, którą oglądają pozostałe przedszkolaki. Wszyscy bardzo się starają aby ten dzień był wyjątkowo świąteczny, w każdej grupie dzieci ze swoimi paniami jedzą uroczysty obiad a wychodząc z przedszkola dostają własnoręcznie wykonane pierniki. W tym roku dzieci same dekorowały pierniki co wywołało wielką falę radości, niektórzy robili to pierwszy raz w życiu. Najpiękniejszym momentem jest jednak wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem. Dzieci z grupy III przygotowały kilkuminutowy występ który zachwycił i wzruszył wszystkie panie, a dzieci z grupy II popisały się swoimi umiejętnościami wokalnymi co również przyniosło wiele uśmiechu i nie jednemu zakręciła się łezka w oku.

Wieża Eiffla

Po wspaniałych kapeluszach z wystawy święta Katarzynki pozostało tylko wspomnienie….Zatęskniliśmy za nowymi wrażeniami i zorganizowaliśmy wystawę wieży Eiffla. Ach, jakie wspaniałe prace wykonały dzieci z pomocą swoich rodziców!!! Gratulujemy pomysłów i wspaniałego wykonania, a było czym się zachwycić! Wieże wykonano z różnych materiałów i w różnej skali. Pomysłów nie brakowało, a sam pan Eiffel byłby zaskoczony replikami swojego dzieła. Gratulujemy wszystkim młodych architektom i ich pomocnikom za piękne i niepowtarzalne dzieła.

Mikołaj

6 grudnia to wyjątkowy dzień w życiu każdego przedszkolaka, szczególnie wtedy gdy się już wie, co się  w tym dniu wydarzy. Nasze maluchy, choć bardzo odważne, to jednak nie do końca ufały dużemu brodaczowi z wielkim brzuchem. Niektóre z nich chowały się w bezpiecznych ramionach swoich pań, za to wszystkie starszaki były szczęśliwe. Wiadomo, Mikołaj!!! A jak już jest to na pewno z jakimś fajnym prezentem i rzeczywiście! Wszystkie dzieci dostały klocki lego dostosowane do ich wieku i zainteresowań. Ależ była radość!!! No i na koniec taka refleksja: Dlaczego Mikołaj jest tylko raz w roku?

Magia magika

Przedszkole to miejsce w którym dzieją się codziennie niezwykłe rzeczy, ale kiedy jeszcze w nasze progi zawita MAGIK, to dopiero jest zabawa! Czarodziejskie sztuczki zachwyciły wiele dzieci i po obejrzeniu spektaklu natychmiast znalazło się kilku chętnych do zostania w przyszłości magikiem.

Festiwal zdrowia w piosence

Dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w Festiwalu zdrowia, występując z piosenką „Woda, woda…”. Nasze starszaki zaprezentowały się fantastycznie, bezbłędnie zaśpiewały i zaprezentowały układ choreograficzny, który został długo oklaskiwany. Piosenka, którą śpiewały dzieci idealnie wpasowała się w temat przewodni festiwalu, który w tym roku dotyczył dbania o czystość wody.

Kapelusze małe i duże!

Z okazji święta katarzynki, które we Francji są ściśle związane z pokazem kapeluszy, w naszym przedszkolu również odbył się taki pokaz. Dzieci z różnych grup, z pomocą rodziców wykonały wspaniałe, wielokolorowe i niezwykłe kapelusze. Wśród zgromadzonych eksponatów znalazły się takie które dzieci  wykonały samodzielnie i takie które były kiedyś kapeluszami plażowymi, a zostały zmienione na kapelusze kwiatowe, błyszczące i niezwykłe. Wszystkim uczestnikom wystawy gratulujemy i cieszymy się że efekty ich pracy  były tak wspaniałe. Rodzicom dzieci dziękujemy za pomoc i zaangażowanie!

Kraina Lodu w naszym przedszkolu

Dziś z wielką przyjemnością obejrzeliśmy spektakl teatru z Krakowa pt. Kraina Lodu. Wszystkim dzieciom bardzo się ten spektakl podobał, szczególnie, że jedną z głównych postaci był sympatyczny bałwanek Olaf który wywoływał lawiny śmiechu. Dzieci wspaniale się bawiły!

Wystawa prac: Jesienne stworki

Coroczna wystawa prac dzieci ( często przy współudziale rodziców), tak jak w latach poprzednich, bardzo nas zaskoczyła. Choć, w tym roku zmieniliśmy konwencję i prace nie były przestrzenne, to kreatywność i zaangażowanie dzieci i ich rodzin, była niezwykła! Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud jaki włożyli w przygotowanie prac i za poświęcony czas. Wystawa jest piękna !!!

Wyjście do Teatru na Ostrowie

29 października dzieci z grupy II, III i IV obejrzały przedstawienie teatralne pt : Skrytek i wrocławskie krasnale. Przedstawienie zostało przygotowane przez aktorów z Teatru na Ostrowie , który to teatr bardzo lubimy odwiedzać ze względu na znakomite scenariusze przygotowane specjalnie dla dzieci, a także ze względu na oprawę muzyczną i scenografię. Jak zwykle, dzieci były bardzo zadowolone!