Goście ze 112

Każdy starszy przedszkolak wie, jak ważna jest wiedza z zakresu pierwszej pomocy i umiejętność radzenia sobie w niezwykłych, trudnych sytuacjach. Nasze przedszkolaki to wiedzą, ale te najmłodsze muszą się tego nauczyć. Dlatego, częstymi gośćmi w naszym przedszkolu są pracownicy numeru alarmowego 112, którzy chętnie przeprowadzają pogadanki z naszymi dziećmi. Od najmłodszych lat dzieci poznają i zapamiętują sposoby niesienia pomocy innym lub sobie samym, co często przydaje się im w dalszej edukacji i dorastaniu.

W karnawale tylko bale!!!

Luty rozpoczął się wielkim balem karnawałowym. Jak co roku, nasze dzieci i ich rodzice wykazali się niezwykłymi zdolnościami transformacyjnymi. Nasze urocze przedszkolaki zamieniły się na jeden dzień nie tylko w postaci z bajek, ale też zwierzątka, roboty a nawet bohaterów gier komputerowych i filmów sf. Zabawa była doskonała, szczególnie, że nasz DJ który odwiedza nas od kilku lat, świetnie zna nasze gusta muzyczne, a na specjalne życzenie dzieci pojawiły się też hity tj. Miłość w Zakopanem i Oczy zielone….Wiadomo, jak się bawić to się bawić!

Bezpieczne ferie zimowe

Nasze przedszkole odwiedzili Policjanci ze specjalnej jednostki wodnej Wrocławia. Dzieci z grupy III i IV wzięły udział w pogadance na temat zachowania szczególnego bezpieczeństwa w czasie nadchodzących ferii zimowych. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznych zabaw na śniegu – z dala od dróg samochodowych i pod okiem osób dorosłych. Nasi goście szczególną uwagę zwrócili na zabawy za lodzie, tylko w miejscach do tego przeznaczonych czyli lodowiskach, również pod opieką dorosłych. Wyjątkowym gościem był pies, który pełni w jednostce rolę ratownika.

Las w słoiku

Początek 2020 roku powitaliśmy wspaniałymi warsztatami „Las w słoiku”.  Dzieci ze wszystkich grup wzięły udział, we wspaniale przygotowanych i prowadzonych warsztatach o charakterze edukacyjnym. Każde dziecko samodzielnie mogło przygotować podłoże, a potem posadzić kilka roślinek w słoiku i dowiedzieć się jak pielęgnować swój zielony ogród. Zajęcia były bardzo ciekawe i każde z dzieci otrzymało swój las w słoiku.

Wigilia

Jedną z tradycji naszego przedszkola jest wigilijne spotkanie wszystkich dzieci i pracowników. W tym dniu, zbieramy się w jednej sali, śpiewamy kolędy i składamy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Jak co roku, dzieci z grupy IV przedstawiają też swoją wersję opowieści o Bożym Narodzeniu, którą oglądają pozostałe przedszkolaki. Wszyscy bardzo się starają aby ten dzień był wyjątkowo świąteczny, w każdej grupie dzieci ze swoimi paniami jedzą uroczysty obiad a wychodząc z przedszkola dostają własnoręcznie wykonane pierniki. W tym roku dzieci same dekorowały pierniki co wywołało wielką falę radości, niektórzy robili to pierwszy raz w życiu. Najpiękniejszym momentem jest jednak wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem. Dzieci z grupy III przygotowały kilkuminutowy występ który zachwycił i wzruszył wszystkie panie, a dzieci z grupy II popisały się swoimi umiejętnościami wokalnymi co również przyniosło wiele uśmiechu i nie jednemu zakręciła się łezka w oku.

Wieża Eiffla

Po wspaniałych kapeluszach z wystawy święta Katarzynki pozostało tylko wspomnienie….Zatęskniliśmy za nowymi wrażeniami i zorganizowaliśmy wystawę wieży Eiffla. Ach, jakie wspaniałe prace wykonały dzieci z pomocą swoich rodziców!!! Gratulujemy pomysłów i wspaniałego wykonania, a było czym się zachwycić! Wieże wykonano z różnych materiałów i w różnej skali. Pomysłów nie brakowało, a sam pan Eiffel byłby zaskoczony replikami swojego dzieła. Gratulujemy wszystkim młodych architektom i ich pomocnikom za piękne i niepowtarzalne dzieła.

Mikołaj

6 grudnia to wyjątkowy dzień w życiu każdego przedszkolaka, szczególnie wtedy gdy się już wie, co się  w tym dniu wydarzy. Nasze maluchy, choć bardzo odważne, to jednak nie do końca ufały dużemu brodaczowi z wielkim brzuchem. Niektóre z nich chowały się w bezpiecznych ramionach swoich pań, za to wszystkie starszaki były szczęśliwe. Wiadomo, Mikołaj!!! A jak już jest to na pewno z jakimś fajnym prezentem i rzeczywiście! Wszystkie dzieci dostały klocki lego dostosowane do ich wieku i zainteresowań. Ależ była radość!!! No i na koniec taka refleksja: Dlaczego Mikołaj jest tylko raz w roku?

Magia magika

Przedszkole to miejsce w którym dzieją się codziennie niezwykłe rzeczy, ale kiedy jeszcze w nasze progi zawita MAGIK, to dopiero jest zabawa! Czarodziejskie sztuczki zachwyciły wiele dzieci i po obejrzeniu spektaklu natychmiast znalazło się kilku chętnych do zostania w przyszłości magikiem.

Festiwal zdrowia w piosence

Dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w Festiwalu zdrowia, występując z piosenką „Woda, woda…”. Nasze starszaki zaprezentowały się fantastycznie, bezbłędnie zaśpiewały i zaprezentowały układ choreograficzny, który został długo oklaskiwany. Piosenka, którą śpiewały dzieci idealnie wpasowała się w temat przewodni festiwalu, który w tym roku dotyczył dbania o czystość wody.