Święto Dyni

Jak co roku, Wrocławski Ogród Botaniczny zaserwował nam, przyjemność dla oka i ducha. Święto dyni, to jedna z ulubionych wystaw naszych przedszkolaków! Oczywiście nie zawiedliśmy się na pomysłowości twórców i obejrzeliśmy wspaniałe konstrukcje warzywne, które nas rozśmieszyły ale też i trochę wystraszyły. Dzieci z grupy II i dzieci z grupy III, bardzo lubią wycieczki do Ogrodu Botanicznego i są jego częstymi gośćmi. W listopadzie również wybieramy się tam z wizytą , na spotkanie z przewodnikiem który opowie nam o wyjątkowych roślinach i pokaże fascynujące eksponaty w Muzeum. Tymczasem zobaczcie jak się świetnie bawiliśmy na pokazie dyniowych stworów.

Jesienne Stworki w przedszkolu

Październik to miesiąc obfitujący w dary jesieni. W tym roku zmieniliśmy trochę  formułę naszej zabawy, ponieważ to dzieci pod kierunkiem nauczycieli, wykonały jesienne stworki. Do tej pory w naszej zabawie brali też udział rodzice i przygotowania do wystawy odbywały się w domach dzieci, ale w tym roku postanowiliśmy wykonać całą pracę na przedszkolnych zajęciach. Okazało się, że niektórzy rodzice byli rozczarowani, bo bardzo chętnie wykonywali stwory warzywno-owocowe razem z dziećmi! Kochani, nie martwcie się! W przyszłym roku nasza zabawa powróci do pierwotnego charakteru i będziecie Państwo mogli rozwinąć swoje twórcze talenty. Tymczasem proszę obejrzeć niektóre tegoroczne dzieła.

 

Kompot śliwkowy

W naszym przedszkolu dzieci z grupy III wykonały kompoty śliwkowe! Jesienne zbiory owoców zapewniła dzieciom pani Kasia i to pod Jej czujnym okiem odbyło się wykonywanie zadania. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i chętnie wypełniali słoiki owocami. Po pasteryzacji, dzieci otrzymały swoje śliwkowe kompoty do domu. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla naszych pięciolatków, a zaproszone czterolatki miały okazję do obserwacji i przygotowań do własnej produkcji w przyszłym roku. Mamy nadzieje, że wszystkie kompoty bardzo smakowały domownikom.

 

 

Teatr „PACUŚ”

W piątek, 23-ego września, przedszkolaki z grupy: II, III i IV obejrzały przedstawienie teatralne Pt.  „Przygody psa Kleksa” w wykonaniu Teatru Pacuś.

20160923_123432 20160923_123610 20160923_125250

Teatr Urwis

Dnia 16 czerwca nasze przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Urwis z Krakowa pt. „Kosmiczna przygoda”. Dzieciaki poza tym, że się świetnie bawiły, utrwaliły sobie również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia przez pasy.

20160616_110607

Czytaj dalej