Wyjście do Teatru na Ostrowie

29 października dzieci z grupy II, III i IV obejrzały przedstawienie teatralne pt : Skrytek i wrocławskie krasnale. Przedstawienie zostało przygotowane przez aktorów z Teatru na Ostrowie , który to teatr bardzo lubimy odwiedzać ze względu na znakomite scenariusze przygotowane specjalnie dla dzieci, a także ze względu na oprawę muzyczną i scenografię. Jak zwykle, dzieci były bardzo zadowolone!

                         

Tolerancja – ważna sprawa!

W połowie października odwiedzili nas pracownicy Fundacji Pączkowe Drzewo, z przedstawieniem o tolerancji. Bohater opowieści nie potrafił zaakceptować inności w wyglądzie swoich rówieśników, co spowodowało niepotrzebne nieporozumienia i złośliwe uwagi. Nasze dzieci uczestnicząc w zajęciach, szybko wyjaśniały dlaczego nie ma znaczenia to, czy nosimy okulary, czy różnimy się kolorem skóry, czy używamy wózka inwalidzkiego, lub mówimy innymi językami. Najważniejsze jest to, że wszystkich nas łączy chęć życia w spokoju i radości, bez konfliktów.

     

     

       

           

Dzień Zdrowego Zęba

Jak co roku, w zgodzie z realizowanym programem Promocji Zdrowia, w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z panią stomatolog. Dzieci starsze utrwaliły , a dzieci młodsze poznały wiadomości związane z prawidłową higieną jamy ustnej.

 

  

  

 

V spartakiada

1 października, dziesięcioosobowa grupa 6 latków z grupy IV, reprezentowała nasze przedszkole w V spartakiadzie sportowej, która odbyła się w przedszkolu przy ulicy Nowowiejskiej. Nasza drużyna wypadła znakomicie i śpiewająco pokonała wszystkie przeszkody. Medalistom gratulujemy!!!!

  

  

  

Tekturowo

W połowie czerwca dzieci z grupy II i IV wzięły  udział w warsztatach twórczych o nazwie Tekturowo. W czasie zajęć dzieci wspaniale się bawiły tworząc obrazy  na bardzo dużych powierzchniach tektury. Pogoda była nam przychylna i warsztaty w ogrodzie przedszkolnym zrobiły na dzieciach duże wrażenie.

                         

    

                           

Wycieczka do Kruczyny

11 czerwca dzieci z naszego przedszkola były na całodziennej wycieczce w agrogospodarstwie Kruczyna. Mimo wczesnego śniadania, podróży i mocnego słońca, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły co można zobaczyć na zdjęciach z wyprawy do lasu, zajęć w pracowni ceramicznej i w czasie wizyty w zagrodach u zwierząt gospodarczych. Dzieci z wielką radością i odwagą podchodziły do oswojonych zwierząt, a niektóre za zgodą i opieką gospodarza, mogły dotknąć wybrane zwierzęta. Wszyscy z apetytem zjedli przywiezione ze sobą w plecakach smakołyki a także prowiant przygotowany przez nasze panie kuchareczki. To była baaaaaardzo fajna wycieczka! Niektóre dzieci były tak zadowolone i tak bardzo im się podobało, że postanowiły namówić rodziców na własne wycieczki do Kruczyny. Zapraszamy więc wszystkich chętnych w imieniu gospodarzy.

      

 

      

          

       

   

     

     

       

          

 

     

Akademia Dobrych Manier z Disneyem

Dzieci z grupy III, już po raz drugi uczestniczą w akcji organizowanej przez Disneya. Poprzednio program który był realizowany przez dzieci, dotyczył bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się po drodze. Dzieci z wielką radością dowiedziały się, że ogólnopolski organizator przyjął ich do realizacji kolejnego programu. Tym razem poznajemy i utrwalamy właściwe zachowanie, które jest mile widziane przez dorosłych. Rozmawiamy o porządkach i gościach, kulturalnym zachowaniu przy stole i w czasie podróży, co jak się okazało nie dla wszystkich było jasne. Rodzice również zostali zaangażowani w akcję i mamy nadzieję, że po jej zakończeniu będą wspierać swoje pociechy w przestrzeganiu DOBRYCH MANIER 

 

    

                                  

Magiczne sztuczki

Dzisiaj w przedszkolu pojawił się niezwykły gość. Prawdziwy Magik! Dzieci które widziały wcześniej jakiś pokaz na przykład w telewizji, wiedziały czego mogą się spodziewać, ale większość zobaczyła Magika i magiczny pokaz pierwszy raz w życiu. Reakcje dzieci były niezwykle silne, począwszy od śmiechu, poprzez wielkie zdziwienie i zaskoczenie aż  do okrzyków zachwytu. Magiczne sznurki, zaczarowany balon, znikająca chusteczka, magiczne kuleczki i wiele innych sztuczek dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

                                       

 

Dzień Zdrowego Zęba

14 maja odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z panią stomatolog. Coroczne spotkania odbywają się w celu uzupełnienia i utrwalenia wiadomości o profilaktyce jamy ustnej, dla wszystkich dzieci w przedszkolu. Spotkanie z panią doktor, zawsze jest miłe i dobrze przygotowuje dzieci również do wizyty w gabinecie stomatologicznym.

   

 

   

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to dzień w którym wszyscy witamy Wiosnę! Również nasze przedszkolaki, przy wspaniałym udziale i wsparciu członków Rady Rodziców, świętowały ten dzień. Nasze dzieci, wzięły udział w wielu zabawach, tańcach, przemarszu z Marzannami i rozwiązywaniu wiosennych zagadek. Odbyło się też uroczyste odczytanie listu od Pani Wiosny. Wszyscy bardzo już spragnieni, wiosennych harców ogrodowych, wspaniale bawili się korzystając ze słonecznej pogody. Obchody Pierwszego dnia wiosny bardzo nam się udały!