Warsztaty – 4 żywioły

W naszym przedszkolu, jak co roku, staramy się o atrakcyjne spędzanie czasu przez nasze dzieci, szczególnie w okresie pierwszego tygodnia czerwca. WIADOMO! Dzień Dziecka!  Dzięki pomocy Rady Rodziców udało się nam przygotować kilka atrakcji, o których będziemy pisać.

Dzisiaj tj 4 czerwca , dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w bardzo atrakcyjnych warsztatach związanych z zagadkami przyrody i fizyki. Warsztaty „4 żywioły” prowadzili absolwenci Politechniki i umożliwili dzieciom samodzielne doświadczenie potęgi eksperymentów. Życzymy wszystkim rodzicom, aby mali odkrywcy chwilowo poprzestali na działaniach w przedszkolu…Co by nie mówić, remont w mieszkaniu, tuż przed wakacjami nie jest nikomu aż tak bardzo potrzebny…. No ale, zabawy i wielkiego łooooooooo lub jaaaaaaaaaaa lub rety…..  nie było końca.

Zdjęcia: Przepraszamy, w związku z nowym rozporządzeniem   RODO, musieliśmy usunąć zdjęcia z tego wydarzenia.

 

 

Wizyta gr IV w hotelu

30 maja, IV grupa, dzięki uprzejmości jednej z mam pracującej w Hotelu Mercure miała przyjemność zwiedzać hotel od zaplecza. Ponadto na dzieci czekało wiele atrakcji, jak np. własnoręczne robienie mydełek, zabawy z balonami, a nawet lody. Bardzo dziękujemy                  Pani Ewelinie oraz Dyrekcji Hotelu za ciekawą przygodę i moc atrakcji!

 

Zdjęcia: Przepraszamy, w związku z nowym rozporządzeniem RODO, musieliśmy usunąć zdjęcia z tego wydarzenia.

 

 

 

Odwiedziny gr IV w ZSZ nr 5

25-go maja dzieciaki z grupy IV miały przyjemność uczestniczyć w rożnych atrakcjach zorganizowanych przez Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 we Wrocławiu. Miedzy innymi przedszkolaki oglądały przedstawienie w wykonaniu uczniów, rozwiązywały szkolne zagadki w bibliotece szkolnej, a także były czesane przez przyszłe fryzjerki. Było naprawdę czadowo! W wyczarowanych fryzurach dzieci wystąpiły popołudniu dla rodziców.

 

Zdjęcia: Przepraszamy, w związku z nowym rozporządzeniem RODO, musieliśmy usunąć zdjęcia dotyczące tego materiału.

Bardzo ważny numer

17 maja odwiedziły nasze przedszkole Panie pracujące w Urzędzie Wojewódzkim. Nasi goście przeprowadzili pogadankę na temat ” numer 112 – ratuje życie”. Młodsze dzieci poznały numer, zapamiętały go i omówiły sytuacje w których należy pod ten numer dzwonić, natomiast dzieci starsze dzięki zajęciom przedszkolnym i nabytej już wiedzy, odświeżyły swoją wiedzę.

     

Góralski koncert!

8 maja w naszym przedszkolu były odwiedziny prawdziwych górali! Opowiedzieli o swoich strojach, instrumentach i zwyczajach góralskich. Dzieci miały okazję posłuchać góralskiej muzyki wraz ze śpiewem, a nawet uczestniczyć w tańcach.

Było fajnie, że HEJ !

Dzień Pomarańczowy

27 kwietnia świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Pomarańczowy. To wyjątkowy dzień dla dzieci i pracowników, nie tylko ubieramy się na pomarańczowo – co jak wiadomo, dodaje wszystkim uroku i wewnętrznej radości, ale też nasze panie kucharki zadbały o to aby w potrawach znalazły się pomarańczowe warzywa i owoce. Oczywiście królującym warzywem była marchewka, ale też zupa była dyniowa, na kanapkach pomarańczowa papryka i oczywiście sok marchwiowo-pomarańczowy. Na deser były pyszne pomarańcze. Wszystkie dzieci bawiły się pomarańczowymi balonami i wykonaliśmy prace związane ze zdrowym i smacznym odżywianiem. Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w Pomarańczowy Dzień.

   

    

Zajęcia w bibliotece

W środę 25 kwietnia dzieci z grupy III i IV brały udział w zajęciach w Bibliotece Miejskiej. Spotkanie pt.  „Zaczarowanym  pociągiem  w świat bajek”, przeniósł nasze przedszkolaki w zupełnie inny świat, w którym to co niemożliwe staje się możliwe, a dobro zawsze wygrywa ze złem. Dzieci miały możliwość  przebierania  się  za znane postacie z  ulubionych  bajek. Wyobraźnia działa!!!

Wizyta psa w grupach młodszych

Najpopularniejsze domowe zwierze? Dzieci odpowiadają: PIES!!! Dzieci w większości uwielbiają psy małe i duże, a psy zazwyczaj obdarzają je wielką miłością i życzliwością, ale czy dzieci wiedzą wszystko o opiece nad psem? Na to i wiele innych pytań odpowiadała właścicielka ślicznego i bardzo grzecznego czworonoga, który gościł w grupach młodszych. Nasze dzieci wykazały się sporą wiedzą, ale też dowiedziały się o wielu nowych i nieznanych im sprawach związanych w prawidłowych zachowaniem wobec psa. To było miłe spotkanie z niezwykłym gościem!

           

      

  

Spotkanie z czworonogiem w grupach III i IV

W naszym przedszkolu pojawił się niezwykły gość, który zachwycił nasze dzieci! Oczywiście chodzi o psa! Ten niezwykły czworonóg był wyjątkowo przyjacielski i miły. Jego właścicielka bardzo dużo dzieciom o nim opowiadała , co niektóre dzieci ogromnie zaciekawiło i spowodowało mnóstwo dodatkowych pytań i opowiadań o własnych czworonogach. Dzieci kochają zwierzęta i większość z nich marzy o własnym psie, ale nie wszyscy wiedzą ile się z tym wiąże obowiązków. Mamo, Tato – pomyślcie wcześniej czy spełnienie życzenia nie będzie wiązało się z kłopotami i czy wasze dziecko ma świadomość na jakie obowiązki się zgadza. Bądźmy przyjaciółmi zwierząt!

          

                             

Wielkanocny kiermasz

W dniach 22-26 marca odbył się w naszym przedszkolu wielkanocny kiermasz. Prawie wszystkie ozdoby – koszyczki, pisanki, baranki, kurczaczki i zające wykonały przy pomocy naszych Pań same dzieci. Przygotowania do kiermaszu trwały od ponad miesiąca i naprawdę wszystkie dzieci bardzo się starały aby ich praca znalazła się na kiermaszowym stole. Rodzicom, którzy zaangażowali  się w sprzedaż BARDZO DZIĘKUJEMY! Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na kolejną ratę dla wykonawcy naszego placu zabaw. Wszystkim tym, którzy wsparli nasz cel, wszystkim dzieciom za ich pracę i Paniom za pomoc – dziękujemy!