Dzień czystego powietrza

14 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne związane z uświadamianiem dzieci  konieczności dbania o ekologię. Wiemy już, że to od naszego zachowania zależy przyszłość nie tylko naszej planety ale i najbliższego otoczenia. Dzieci utrwaliły znane już metody ochrony środowiska tj. segregowanie śmieci, ograniczenie spalania węgla, konieczność korzystania z komunikacji miejskiej i roweru a nie auta. W tym dniu szerzej rozmawialiśmy o skutkach jakie niosą ze sobą zanieczyszczenia dla powietrza i o tym co my sami możemy zrobić aby polepszyć jego jakość. Wszystkie dzieci oglądały film o kropelce, analizowały przedstawione im zdjęcia i zapoznały się z odpowiednią literaturą

Dzień Niepodległości w naszym przedszkolu

Tegoroczne obchody Dnia Niepodległości były wyjątkowe! 100 lecie to bardzo ważna rocznica i bardzo staraliśmy się aby nasze dzieci  zapamiętały tą datę. Trzeba pamiętać, że najmłodsi Polacy starają się zapamiętać na ten temat jak najwięcej, ale nie wszystkim to się udaje i nie można ich o to winić, bo to przecież dzieci. Ale baaaardzo się starali!!!

Najstarsze grupy przez kilka ostatnich tygodni opowiadali o historii  Polski, przypomnieliśmy sobie wiele legend, grupa IV odwiedziła Muzeum Pana Tadeusza a grupa III wkrótce się tam wybierze. Najważniejszym elementem obchodów było uroczyste odśpiewanie hymnu Polski w dniu 9 listopada równo o godzinie 11.11 , a ćwiczyliśmy bardzo sumiennie. Oczywiście jak co roku, wykonano dużo prac plastycznych związanych z tematem a flaga biało-czerwona dumnie powiewała z okna naszego przedszkola.

                                  

                          

 

 

Sadzimy krokusy

Pod koniec października dzieci z grupy II, III i IV podjęły decyzję o upiększeniu naszej ścieżki na przedszkolne podwórko. Wspólnie podjęliśmy decyzję, której inicjatorem były dzieci z grupy III, że posadzimy krokusy aby wiosną zakwitły nam pięknymi żółtymi, fioletowymi, białymi i różowymi kolorami. Panie pomagały dzieciom w sadzeniu, opowiedziały jak należy prawidłowo to wykonywać i jak dbać o to aby pięknie wiosną wyrosły. Akcja sadzenia bardzo się dzieciom podobała i być może rozwiną w tym kierunku ” skrzydła”

                           

                   

 

Jesienne Stworki

 

Znalezione obrazy dla zapytania jesienna grafika  Pod koniec października w naszej szatni, na dziecięcych szafkach, rozgościły się jesienne stworki. Wspólna zabawa rodziców i dzieci to już tradycja naszego przedszkola, w której wiele osób chętnie uczestniczy. W tym roku, zdecydowane pierwsze miejsce zajęły dzieci z grupy III, które pokazały nam najwięcej swoich prac. Niektórzy mimo nieobecności dostarczyli swoje prace! A pomysłowość i zaangażowanie jak zwykle osiągnęły wyżyny.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem twórczych pomysłów, wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję że w przyszłym roku więcej dzieci z innych grup zechce wziąć udział w zabawie. Zachęcamy też do tego rodziców dzieci nowo przyjętych, bo tego rodzaju prace powodują że dzieci z większą chęcią uczestniczą w życiu przedszkola i mają swój wkład w osiągnięcia grupy.

           

  

  

     

  

   

    

Wizyta w bibliotece gr.III

24 października dzieci z grupy III uczestniczyły w zajęciach w bibliotece przy ul. Reja we Wrocławiu. Zajęcia jak zwykle były bardzo ciekawe i obfitowały w atrakcyjne elementy. Dzieci nie tylko obejrzały interesującą prezentacje, ale też bawiły się w ciekawe zabawy i zaangażowały się w działania plastyczne.

  

W kinie Era Nowe Horyzonty

17 października dzieci z grupy III przeżyły swój pierwszy seans w kinie, uczestnicząc w cyklu  – Przygoda w kinie młodego widza. Dzieci obejrzały film pt. ” Hokus Pokus Albercie A „. Celem kinowego cyklu dla dzieci, będą filmy o charakterze edukacyjno- wychowawczym, pokazujące przygody ich rówieśników. Dzieci utożsamiając się z głównymi bohaterami, będą miały okazję przekonać się dlaczego warto postępować  zgodnie z zasadami, dlaczego trzeba zachowywać się grzecznie i co może się wydarzyć jeśli wybiorą niewłaściwą drogę. Na seanse będą chodzić dzieci z grupy III i IV, ponieważ są one przeznaczone dla ich grupy wiekowej. Dzieci z grupy III jako pierwsze obejrzały seans i chętnie o nim w przedszkolu rozmawiały.

    

Wizyta w świecie Dorotki

15 października dzieci z grupy II, III i IV odwiedziły Pasaż Grunwaldzki, aby obejrzeć w jednej z sal kinowych spektakl pt.” Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Zaczarowany przez czarnoksiężnika świat Dorotki zadziwił, rozbawił i wzruszył nasze przedszkolaki. Wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, a aktorzy i ich kostiumy zachwycili małych odbiorców. 

Wyprawa do teatru ” Na Ostrowie „

5 października dzieci z grupy II , III i IV wzięły udział we wspaniałym przedstawieniu przygotowanym przez zespół Pani Doroty Brzozowskiej pt: ” Detektyw Pozytywka”

Nasze dzieci już wielokrotnie przekonały się o tym, że wizyta w teatrze u pani Dorotki jest zawsze ciekawa i pełna niespodzianek. Tym razem sztuka oparta na przebojowej książce o tym samym tytule, wzbudziła wiele emocji. Przede wszystkim nasze czterolatki były WSPANIAŁE. Dzieci zachowywały się wzorowo, wytrzymały w ciszy cały spektakl i udowodniły że potrafią uczestniczyć w takich przedstawieniach, a trzeba dodać…. że był to ich pierwszy spektakl poza przedszkolem. Z kolei starszaki, w większości znające z domowych biblioteczek Detektywa Pozytywkę, mogły zweryfikować swoje wyobrażenia o bohaterach książki z grającymi ich aktorami. Zabawa była wspaniała!

 

 

Teatr w Arkadach Wrocławskich

Początek października oprócz wspaniałej Polskiej Złotej Jesieni, przyniósł naszym przedszkolakom mnóstwo atrakcji teatralnych. Dzięki udziałowi w programie ” Szkoła w mieście” sponsorowanym przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Wrocław, dzieci z różnych wrocławskich przedszkoli i szkół mogą korzystać z różnych form kulturalnych i sportowych. Nasze pięcio i sześciolatki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym, które odbyło się w Arkadach Wrocławskich. Dzieci poznały kilka podstawowych zwrotów w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Z ciekawością o zainteresowaniem śledziły przygody głównego bohatera, który podróżował po różnych krajach europejskich i razem  z dziećmi poznawał ich kulturę. Najwspanialszym momentem spektaklu było zaproszenie kilkorga dzieci na scenę i wspólny udział w przedstawieniu.

                     

                       

Wizyta w Jednostce Straży Pożarnej

W ostatnim tygodniu września, nasze 4 latki z grupy II, miały niezwykłe spotkanie z wyjątkowymi ludźmi. Dzieci pod kierunkiem pań Bożenek, wybrały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej, która znajduje się niedaleko ulicy Ołbińskiej we Wrocławiu. Nasze 4 latki przeżyły wyjątkowy dzień! Nie tylko jechały autobusem – dzięki funduszom Rady Rodziców, ale odwiedziły miejsce które nie jest dostępne dla wszystkich. Po jednostce oprowadzał dzieci bardzo miły pan strażak, który nie tylko chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, ale równie chętnie pokazywał dzieciom wszystkie interesujące je przedmioty. Dzieci mogły przymierzyć hełmy strażackie, rozsiąść się w szoferce wozu strażackiego, ubrać kurtkę strażaka i poznać sprzęt do gaszenia pożaru. Garaż ze strażackimi wozami był bardzo atrakcyjny, szczególnie dla chłopców, którzy jak wiadomo marzą o zostaniu strażakiem. Opowieściom i emocjom nie było końca!