Wyjście do Teatru na Ostrowie

29 października dzieci z grupy II, III i IV obejrzały przedstawienie teatralne pt : Skrytek i wrocławskie krasnale. Przedstawienie zostało przygotowane przez aktorów z Teatru na Ostrowie , który to teatr bardzo lubimy odwiedzać ze względu na znakomite scenariusze przygotowane specjalnie dla dzieci, a także ze względu na oprawę muzyczną i scenografię. Jak zwykle, dzieci były bardzo zadowolone!

                         

Zbiórka dla zwierzaków

W ostatnim tygodniu trwała w przedszkolu zbiórka dla zwierzaków, podopiecznych Stowarzyszenia Ratujemy Zwierzaki. Zebrane akcesoria i karma były formą zapłaty za warsztaty, które odbyły się 23. 10, a były prowadzone przez  członków stowarzyszenia .  Nasze dzieci dowiedziały się jak wygląda życie i opieka nad bezpańskimi zwierzakami, jak trudny jest ich los i jak ważna jest pomoc dla tych zwierząt.
              

 

 

W piątek, 18-go października, dzieci z grupy IV odwiedziły absolwentki naszego przedszkola. Dziewczynki pojawiły się u nas w myśl spotkań „Czytanie na dywanie”, każda z nich przeczytała dzieciom przyniesioną przez siebie książeczkę. Dzieciom bardzo się podobało, słuchały opowiadań jak zaczarowane.

Absolwentki również zaprezentowały dzieciom, co może się znaleźć w plecaku szkolnym. Dzieci utrwaliły wiadomości z projektu realizowanego w tym miesiącu „Lekki tornister”. Sprawdzały również ile waży pusty i zapełniony tornister szkolny.
Takie spotkania baaardzo lubimy 😉
    
    

Tolerancja – ważna sprawa!

W połowie października odwiedzili nas pracownicy Fundacji Pączkowe Drzewo, z przedstawieniem o tolerancji. Bohater opowieści nie potrafił zaakceptować inności w wyglądzie swoich rówieśników, co spowodowało niepotrzebne nieporozumienia i złośliwe uwagi. Nasze dzieci uczestnicząc w zajęciach, szybko wyjaśniały dlaczego nie ma znaczenia to, czy nosimy okulary, czy różnimy się kolorem skóry, czy używamy wózka inwalidzkiego, lub mówimy innymi językami. Najważniejsze jest to, że wszystkich nas łączy chęć życia w spokoju i radości, bez konfliktów.

     

     

       

           

Dzień Zdrowego Zęba

Jak co roku, w zgodzie z realizowanym programem Promocji Zdrowia, w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z panią stomatolog. Dzieci starsze utrwaliły , a dzieci młodsze poznały wiadomości związane z prawidłową higieną jamy ustnej.

 

  

  

 

V spartakiada

1 października, dziesięcioosobowa grupa 6 latków z grupy IV, reprezentowała nasze przedszkole w V spartakiadzie sportowej, która odbyła się w przedszkolu przy ulicy Nowowiejskiej. Nasza drużyna wypadła znakomicie i śpiewająco pokonała wszystkie przeszkody. Medalistom gratulujemy!!!!

  

  

  

Z wizytą w Alliance Francaise

23 września dzieci z grupy IV uczestniczyły w zajęciach we Wrocławskim Alliance Francaise. Miały tu okazje sprawdzić swoja wiedzę o symbolach Francji, o najpopularniejszych francuskich potrawach, a także wykonały piękne prace w formie plakatowych collage. Przy okazji, pierwszy dzień kalendarzowej jesieni pozwolił na słoneczny spacer po Wrocławskim Rynku.

 

      

     

 

Czytanie na dywanie – w grupie IV

 

 

 

Chętni rodzice, dzieci z grupy IV , kontynuują akcję Czytanie na dywanie. 19 września odwiedziła je mama Zuzi Ł. , która przeczytała naszym starszakom książkę pt. Operacja Alfabet. Wszystkie dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowieść, szczególnie że dotyczyła ona alfabetu, a więc literek które są w tym roku szczególnie bliskie naszym starszakom. Dziękujemy mamie Zuzi za aktywność i wzmacnianie czytelnictwa wśród dzieci.

 

        

Fundacja Potrafię Pomóc w naszym przedszkolu

18 września dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w warsztatach przygotowanych przez gości z Fundacji Potrafię Pomóc. Nasi goście rozmawiali z dziećmi o osobach niepełnosprawnych, które często mijamy na ulicy albo w tramwaju lub w autobusie i możemy zaproponować im pomoc. Dzieci miały okazję przekonać się w jakim zakresie każdy z nas może pomóc osobie niepełnosprawnej, tak aby nie utrudnić jej poruszania się i aby taka osoba mogła poczuć się bezpiecznie. Niektóre dzieci miały okazję do przetestowania sytuacji w jakiej znajduje się osoba niewidoma lub poruszająca się na wózku inwalidzkim. Warsztaty były bardzo pouczające.  Dziękujemy członkom Fundacji , że nas odwiedzili, a także za upominki które otrzymały dzieci.

    

 

    

     

Aktualności wrześniowe

Szanowni Państwo!

Nowy rok rozpoczynamy z kilkoma bardzo ważnymi informacjami.

  1.  Z radością informujemy, że na naszej stronie jest już aktualny statut naszego przedszkola . Przypominamy, że do wglądu jest papierowa wersja statutu, która dostępna jest dla Państwa każdego dnia w szatni przedszkolnej, przy tablicy informacyjnej.
  2. Zmienił się adres internetowy naszej przedszkolnej skrzynki. Ci z Państwa, którzy chcieliby do nas napisać proszeni są o przesyłanie korespondencji na nowy adres:    sekretariat.p079@wroclawskaedukacja.pl
  3.  Zebrania organizacyjne w każdej grupie odbędą się:

         05. 09. 2019 ( czwartek)  o godz.  16.00 

W związku z powyższym , prosimy tych z Państwa którzy będą mogli, o odebranie dzieci w tym dniu do godziny 16.00  ponieważ zebrania będą w tym samym czasie we wszystkich grupach. Oczywiście zapewniamy  też grupę zbiorczą dla tych dzieci, które nie zostaną wcześniej odebrane. Za zrozumienie i wyrozumiałość – dziękujemy.