Otwarte Drzwi w Przedszkolu 79

Zapraszamy chętnych do odwiedzenia naszego przedszkola!

 

Rozpoczął się czas rekrutacji do przedszkoli, dlatego serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców, którzy chcieliby skorzystać z naszej propozycji edukacyjnej do odwiedzin

18 marca między godziną 14 a 16. 

W tym czasie będzie można obejrzeć sale przedszkolne i porozmawiać z nauczycielami, a także obejrzeć ogród przedszkolny.

 

Zapraszamy szczególnie naszych przyszłych wychowanków z rodzicami!  

Wizyta w Panoramie Racławickiej

Dzieci z grupy IV w czwartek 21 lutego brały udział w lekcji historii w Panoramie Racławickiej. Pilnie słuchały i uważnie oglądały ogromne dzieło sztuki.  Dla wielu z nich było to pierwsze w życiu spotkanie z historią, a także pobyt w niezwykłym muzeum.

       

     

W karnawale wszyscy lubią bale….

Luty przyniósł nam niespodziewane ocieplenie i pierwsze zwiastuny wiosny. Przyniósł nam też okazję do szalonego karnawałowego balu i wielkiej tanecznej zabawy. Rodzice naszych dzieci bardzo się w tym roku postarali i przygotowali dla swoich pociech niesamowite przebrania. Oczywiście nasz bal karnawałowy był balem przebierańców. Mieliśmy okazję spotkać księżniczki i królewny, wróżki, biedronki i kwiaty, strażaków, mechaników, postacie z różnych bajek a nawet pewną śmieszną czarownicę!

 

         

      

     

W świecie baśni Andersena

W połowie stycznia dzieci z grupy III i IV wybrały się na spektakl oparty na trzech baśniach J.H. Andersena, pod wspólnym tytułem ” Świat Andersena” do wrocławskiego Impartu, gdzie na dużej scenie obejrzano przedstawienie. Kontakt z aktorami, scenografia, fabuła i reżyseria spektaklu zachwyciły dzieci i bardzo się im podobały.

    

      

Wigilia – czas radości i kolędowania

17 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości jasełkowe i wigilia dla dzieci i pracowników Przedszkola   79.  Z wielką radością i przyjemnością obejrzeliśmy występ dzieci z grupy IV, które wystąpiły ze świąteczno wigilijnym przedstawieniem. Wspólnie zaśpiewaliśmy pastorałki i po złożeniu sobie świątecznych życzeń, każda a grup udała się na uroczysty , wigilijny obiad do swoich sal. Podzieliliśmy się opłatkiem i chętnie kolędowaliśmy do końca dnia zajadając pierniki.

    

     

                                 

 

Warsztaty ceramiczne w przedszkolu

15 stycznia we wszystkich grupach w naszym przedszkolu, odbyły się warsztaty ceramiczne. Każde z dzieci wykonało ozdobny talerzyk, którym przy okazji uroczystości rodzinnych obdaruje kogoś bliskiego. Wszyscy byli niezwykle skupieni nad swoimi pracami i z wielką radością oraz zaangażowaniem oddali się dekorowaniu ceramiki.

     

 

  

  

Absolwentki czytają młodszym kolegom

Zeszłoroczne absolwentki naszego przedszkola: Emilka i Jaśminka, odwiedziły dzieci z grupy III. Celem spotkania było „Czytanie na dywanie”, podczas którego dziewczynki przeczytały dzieciom książki. Dzieci patrzyły  na absolwentki z podziwem i zainteresowaniem. Było nam bardzo miło je gościć!

    

Wystawa w Kuratorium Oświaty

Wystawa Bożonarodzeniowa Przedszkola 79 i 24 w Kuratorium Oświaty. Dzieci z niektórych wrocławskich przedszkoli, zostały zaproszone przez wrocławskie kuratorium do wzięcia udziału w świątecznej wystawie przygotowanej przez dzieci i ich nauczycieli. My prezentowaliśmy się wspólnie z Przedszkolem 24.

Grupa III w Bibliotece

Dzieci z grupy III odwiedziły po raz kolejny, bibliotekę przy ul. Reja. Tym razem, przy okazji grudniowych bajecznych opowieści, nasze zaprzyjaźnione Panie, przygotowały zajęcie związane z legendami Europy. Oczywiście nie mogliśmy wysłuchać wszystkich legend krajów europejskich, ale te które poznaliśmy: z Grecji, Litwy i Węgier bardzo zaciekawiły wszystkie dzieci. Zajęcia jak zwykle były bardzo ładne i ciekawe a dzieci chętnie popisywały się własną wiedzą na temat krajów naszego kontynentu.

        

Świąteczny stroik

Tegoroczna edycja konkursu „Świąteczny stroik” obfitowała w przecudne kompozycje stroikowe i ozdobne, związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Prace wykonane przez dzieci wraz z rodzicami zostały przekazane na kwesturę, na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci. A uczestnicy zostali nagrodzeni. Gratulujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji.