Czytanie na dywanie

Dnia 6 lutego dzieciaki z grupy IV odwiedziły teatr Capitol. Uczestniczyliśmy w spotkaniu „Czytanie na dywanie” z Panią Elą Kłosińską. Aktorka przeczytała dla nas książki pt. „Doris ma dość” i ” Chusta babci”. Bardzo nam się podobała wycieczka !

Bal karnawałowy

Karnawał to okres zabaw, tańców i wielu przyjemności. Nasze dzieci uczestniczyły w zabawie karnawałowej poprzebierane w różne postaci z bajek i filmów, które lubią najbardziej. We wspaniałej zabawie brali udział rycerze, księżniczki, damy dworu, wróżki, wojownicy z Gwiezdnych Wojen, motylki, biedronki, dinozaur, policjanci i wielu innych bohaterów. Dzieci tańczyły nie tylko przy ulubionych utworach przedszkolnych ale też przy największych tegorocznych przebojach. Największym hitem okazała się ” Miłość w Zakopanem”.  Tancerze ze wszystkich grup – oszaleli! Była moc….

  

  

  

Lekcja muzealna gr. III

Dzieci z grupy III w dniu 10.01.2018r. uczestniczyły w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym.  Zajęcia nosiły tytuł  ” Strusie jajo i inne ciekawostki”. Dzieci dowiedziały się co to są eksponaty muzealne i zabytki, widziały obraz z ruszającymi się oczami, prawdziwe strusie jajko i  zabawne stroje karnawałowe. Lekcja była ciekawa i atrakcyjna.

Kiermasz świąteczny

W połowie grudnia, odbył się w naszym przedszkolu świąteczny kiermasz. Na tę okazję dzieci i panie ze wszystkich grup przygotowały specjalne ozdoby bożonarodzeniowe, które w atrakcyjny sposób reklamowały mamy z naszego Komitetu Rodzicielskiego. Zebrane na kiermaszu fundusze, zostaną w całości przekazane na pokrycie kolejnej transzy opłaty za sprzęt ogrodowy. W imieniu dzieci BARDZO CIEPŁO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM. Dziękujemy również wszystkim „kiermaszowym” mamusiom za ich poświęcony czas     i mobilizację.

     

 

Życzenia Świąteczne

 

  Niech Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok 2018

przyniosą wiele radości, zdrowia i rodzinnego szczęścia.

Wszystkiego Najpiękniejszego!!!

                                                                                              Dyrekcja i pracownicy Przedszkola 79

Wigilia

Wigilia w przedszkolu to wyjątkowy czas. W tym dniu, dzieci ze wszystkich grup uczestniczą we wspólnym świątecznym posiłku. Składamy sobie tradycyjne życzenia, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Jak co roku spędzamy ten czas radośnie i z wielkim wzruszeniem. Jesteśmy rodziną Przedszkola 79

 

 

 

 

 

Z wizytą u sąsiadów

Nasze dzieci z grupy III i IV obejrzały 13.12.2017r. Jasełka w wykonaniu najstarszej grupy z Przedszkola Sióstr Jadwiżanek przy ul. Piwnej. Jasełka przygotowane przez dzieci z ” Ziarenka” bardzo się naszym przedszkolakom podobały .Dziękujemy serdecznie za zaproszenie, jak zwykle było bardzo profesjonalnie, życzliwie i miło.

 

 

Co nowego w ogrodzie?

Początek grudnia, przyniósł naszym dzieciom wiele niespodzianek: wizyta w teatrze na pastorałce,                        wizyta Św. Mikołaja, otrzymanie wymarzonych prezentów…..ale najbardziej oczekiwane ZABAWY NA NOWYM SPRZĘCIE OGRODOWYM nareszcie się spełniło! Dzieci mogły zabawić się na urządzeniu sponsorowanym przez Rodziców, za co bardzo dziękują. A oto kilka zdjęć: w roli głównej  nasze nowe podwórkowe urządzenie i NAJDZIELNIEJSI TATUSIOWIE, których nie przestraszył chłodny wiatr. Dziękujemy Naszym Bohaterom!

ps. W tle widać kolejne  nowe urządzenie, ale o tym trochę później….

Mikołaj w młodszych grupach

O wizycie Mikołaja w naszym przedszkolu pisaliśmy już wcześniej, ale dziś kilka słów o tym jak tą wizytę przeżyły dzieci młodsze z I i II grupy. Nasz, długo oczekiwany gość, zrobił – szczególnie na maluchach – niezwykłe wrażenie. Dzieci były ciche i milczące, ale dzięki zabawom ze Śnieżynką rozluźniły się, a niektóre stały się odważniejsze i nawet zaczęły rozmowy z Mikołajem. Nasz gość mógł się dowiedzieć że: WSZYSCY byli bardzo grzeczni, WSZYSCY zawsze wszystko zjadają i WSZYSCY zasłużyli na prezenty. Dzieci bardzo się ucieszyły z podarunków, a przeżycia tego dnia jeszcze długo będą miały w pamięci.