Goście ze 112

Każdy starszy przedszkolak wie, jak ważna jest wiedza z zakresu pierwszej pomocy i umiejętność radzenia sobie w niezwykłych, trudnych sytuacjach. Nasze przedszkolaki to wiedzą, ale te najmłodsze muszą się tego nauczyć. Dlatego, częstymi gośćmi w naszym przedszkolu są pracownicy numeru alarmowego 112, którzy chętnie przeprowadzają pogadanki z naszymi dziećmi. Od najmłodszych lat dzieci poznają i zapamiętują sposoby niesienia pomocy innym lub sobie samym, co często przydaje się im w dalszej edukacji i dorastaniu.

        

Zbiórka dla zwierzaków

W ostatnim tygodniu trwała w przedszkolu zbiórka dla zwierzaków, podopiecznych Stowarzyszenia Ratujemy Zwierzaki. Zebrane akcesoria i karma były formą zapłaty za warsztaty, które odbyły się 23. 10, a były prowadzone przez  członków stowarzyszenia .  Nasze dzieci dowiedziały się jak wygląda życie i opieka nad bezpańskimi zwierzakami, jak trudny jest ich los i jak ważna jest pomoc dla tych zwierząt.
              

 

 

W piątek, 18-go października, dzieci z grupy IV odwiedziły absolwentki naszego przedszkola. Dziewczynki pojawiły się u nas w myśl spotkań „Czytanie na dywanie”, każda z nich przeczytała dzieciom przyniesioną przez siebie książeczkę. Dzieciom bardzo się podobało, słuchały opowiadań jak zaczarowane.

Absolwentki również zaprezentowały dzieciom, co może się znaleźć w plecaku szkolnym. Dzieci utrwaliły wiadomości z projektu realizowanego w tym miesiącu „Lekki tornister”. Sprawdzały również ile waży pusty i zapełniony tornister szkolny.
Takie spotkania baaardzo lubimy 😉
    
    

Karty obecności

Drodzy Rodzice!

W związku z nieprawidłowymi odczytami kart przez system, bardzo prosimy o sprawdzanie czy odbijacie Państwo kartę otrzymaną w naszym przedszkolu. Prosimy o dokładne przykładanie karty do czytnika i nie pozwalanie dzieciom na wykonywanie tej czynności, ponieważ pojawiają się błędne odczyty. Przypominamy że prawidłowe odczyty kart, są podstawą do naliczeń płatności za obecność dziecka w przedszkolu. Prosimy o zachowanie ostrożności w używaniu czytnika.

Przypominamy, że płatność za przedszkole powinna wpłynąć na konto do 15 każdego miesiąca. Dziękujemy za dokonanie prawidłowej, terminowej wpłaty.

Aktualności wrześniowe

Szanowni Państwo!

Nowy rok rozpoczynamy z kilkoma bardzo ważnymi informacjami.

  1.  Z radością informujemy, że na naszej stronie jest już aktualny statut naszego przedszkola . Przypominamy, że do wglądu jest papierowa wersja statutu, która dostępna jest dla Państwa każdego dnia w szatni przedszkolnej, przy tablicy informacyjnej.
  2. Zmienił się adres internetowy naszej przedszkolnej skrzynki. Ci z Państwa, którzy chcieliby do nas napisać proszeni są o przesyłanie korespondencji na nowy adres:    sekretariat.p079@wroclawskaedukacja.pl
  3.  Zebrania organizacyjne w każdej grupie odbędą się:

         05. 09. 2019 ( czwartek)  o godz.  16.00 

W związku z powyższym , prosimy tych z Państwa którzy będą mogli, o odebranie dzieci w tym dniu do godziny 16.00  ponieważ zebrania będą w tym samym czasie we wszystkich grupach. Oczywiście zapewniamy  też grupę zbiorczą dla tych dzieci, które nie zostaną wcześniej odebrane. Za zrozumienie i wyrozumiałość – dziękujemy.

Rozpoczynamy nowy rok przedszkolny!

Drodzy Rodzice!  Kochane dzieci!

Nowy rok przedszkolny rozpoczynamy 2 września 2019r. Zapraszamy wszystkie nowo przyjęte przedszkolaki, a także te które będą z nami kolejny rok ! Będą zmiany, będą niespodzianki, będzie dobra zabawa i powakacyjne, wyczekiwane spotkania. My już nie możemy się doczekać  i czekamy na Was z uśmiechem, licząc na Wasz uśmiech.

 

      Do zobaczenia już w poniedziałek  !!!!

                                                                             

Ubezpieczenie dzieci

Szanowni Państwo

 

Informujemy wszystkich zainteresowanych o możliwości poznania oferty ubezpieczenia dla dziecka, na nowy rok szkolny 2019/2020 poprzez stronę:

www.nnw1.sug-ubezpieczeni.pl

Jednocześnie przypominamy, że rodzice sami ubezpieczają dzieci, co gwarantuje im większe poczucie bezpieczeństwa.

Cały Wrocław czyta – czytanie na dywanie

 

15 maja, dzieci z grupy III odwiedziły absolwentki naszego przedszkola. Starsze koleżanki, odwiedzają 5 cio latki i bardzo chętnie czytają im bajki w ramach akcji Czytanie na dywanie .

Dzieciom bardzo podoba się to, że mogą nie tylko posłuchać jak dziewczynki czytają, ale też mogą z nimi porozmawiać o tym jak wygląda życie ucznia w szkole podstawowej.

       

 

Zawieszenie strajku

Szanowni Państwo, Rodzice i dzieci!

 

W związku z ogłoszeniem zawieszenia ogólnopolskiego strajku nauczycieli,

informujemy że od dnia

29 kwietnia ( poniedziałek) przedszkole nasze będzie funkcjonować w stałych godzinach.

Jednocześnie chcemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim tym Rodzicom, którzy wspierali nas w czasie protestu wyrażając swoje zrozumienie i poparcie.

Dziękujemy i nie zapomnimy!

    Rada Pedagogiczna Przedszkola 79