Zmiany w przedszkolnym ogrodzie

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, wielomiesięcznym staraniom, zbiórce pieniędzy – udało się zrealizować projekt zagospodarowania ogrodu przedszkolnego. Jesteśmy w trakcie montowania zakupionego przez rodziców urządzenia, które w znaczący sposób uatrakcyjni nasz ogród. W między czasie, dzięki staraniom Pani Dyrektor, po wielu latach, otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Miasta, które również zostanie przeznaczone na renowacje placu zabaw dla naszych dzieci. Został również dosadzone nowe krzewy, które upiększą przestrzeń placu.

Rada Rodziców naszego przedszkola zaprasza chętnych rodziców do pomocy przy zakończeniu prac ogrodowych, a także informuje o planowanej inauguracji „nowego” placu zabaw Przedszkola 79. O szczegóły prosimy dopytać nauczycieli grup.

A oto nasze nowe urządzenie!

Święto Dyni

Jak co roku, Wrocławski Ogród Botaniczny zaserwował nam, przyjemność dla oka i ducha. Święto dyni, to jedna z ulubionych wystaw naszych przedszkolaków! Oczywiście nie zawiedliśmy się na pomysłowości twórców i obejrzeliśmy wspaniałe konstrukcje warzywne, które nas rozśmieszyły ale też i trochę wystraszyły. Dzieci z grupy II i dzieci z grupy III, bardzo lubią wycieczki do Ogrodu Botanicznego i są jego częstymi gośćmi. W listopadzie również wybieramy się tam z wizytą , na spotkanie z przewodnikiem który opowie nam o wyjątkowych roślinach i pokaże fascynujące eksponaty w Muzeum. Tymczasem zobaczcie jak się świetnie bawiliśmy na pokazie dyniowych stworów.

Jesienne Stworki w przedszkolu

Październik to miesiąc obfitujący w dary jesieni. W tym roku zmieniliśmy trochę  formułę naszej zabawy, ponieważ to dzieci pod kierunkiem nauczycieli, wykonały jesienne stworki. Do tej pory w naszej zabawie brali też udział rodzice i przygotowania do wystawy odbywały się w domach dzieci, ale w tym roku postanowiliśmy wykonać całą pracę na przedszkolnych zajęciach. Okazało się, że niektórzy rodzice byli rozczarowani, bo bardzo chętnie wykonywali stwory warzywno-owocowe razem z dziećmi! Kochani, nie martwcie się! W przyszłym roku nasza zabawa powróci do pierwotnego charakteru i będziecie Państwo mogli rozwinąć swoje twórcze talenty. Tymczasem proszę obejrzeć niektóre tegoroczne dzieła.

Kompot śliwkowy

W naszym przedszkolu dzieci z grupy III wykonały kompoty śliwkowe! Jesienne zbiory owoców zapewniła dzieciom pani Kasia i to pod Jej czujnym okiem odbyło się wykonywanie zadania. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i chętnie wypełniali słoiki owocami. Po pasteryzacji, dzieci otrzymały swoje śliwkowe kompoty do domu. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla naszych pięciolatków, a zaproszone czterolatki miały okazję do obserwacji i przygotowań do własnej produkcji w przyszłym roku. Mamy nadzieje, że wszystkie kompoty bardzo smakowały domownikom.