Czterolatki w Muzeum Przyrodniczym

W minionym tygodniu nasze czterolatki odwiedziły niezwykłe miejsce – Muzeum Przyrodnicze. Dzieci były pod wielkim wrażeniem oglądanych eksponatów i mimo swoich niewielu lat zadawały mnóstwo pytań, co zaskoczyło panią przewodnik. Ach ta ciekawość! Trzeba było wielu odpowiedzi żeby ją zaspokoić, choć niektóre dzieci były nie do końca przekonane o właściwych odpowiedziach. Największe wrażenie zrobił szkielet wieloryba,  najpiękniejsze były motyle, ale najciekawsze okazały się …. korniki, chrabąszcze i żuki. Wyprawa do muzeum była wspaniała!

Dzień Zdrowego Zęba

9 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku był wyjątkowy dzień. Pani doktor stomatolog, przekazała dzieciom najważniejsze informacje na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Okazało się, że nie wszystkie dzieci robiły to do tej pory prawidłowo, ale wierzymy że już od dziś każdy przedszkolak z P 79 będzie mył zęby prawidłowo. Przy tej okazji wszystkie panie nauczycielki zrobiły z dziećmi prace plastyczne związane nie tylko z prawidłowym dbaniem o zęby, ale też o zdrowym żywieniu. Wiadomo przecież, że nie tylko prawidłowe mycie, ale przede wszystkim prawidłowe i zdrowe żywienie pomaga zębom. Mniej słodyczy – mniej borowania!

Dzień Zdrowego Zęba

W naszym przedszkolu 09.11.2017 świętowaliśmy  Dzień Zdrowego Zęba. Pani stomatolog przypomniała dzieciom o konieczności codziennego mycia zębów – minimum 2 razy dziennie. Pani doktor również dokładnie pokazywała dzieciom jak należy prawidłowo myć zęby.  Dzieci podczas zabawy segregowały potrawy na te, które służą utrzymaniu zdrowych zębów i na te, których należy unikać. Powstały ciekawe prace.