Dzień Dziecka 2018

Szanowni Państwo!

W tym roku  1 czerwca – Dzień Dziecka, wypada w piątek po Bożym Ciele. W związku z tym, że  otrzymaliśmy od niektórych rodziców sygnały, iż planują tzw. „długi weekend”, wspólnie z Radą Rodziców, podjęliśmy decyzję o przesunięciu planowanych imprez dla dzieci od dnia 4 czerwca. Prosimy o zapamiętanie tej informacji, żeby nie byli Państwo zaskoczeni brakiem obchodów Dnia Dziecka 1 czerwca. Dokładny plan zabaw i zaplanowanej wycieczki, zostanie przedstawiony w połowie maja  na głównej tablicy ogłoszeń, w holu przedszkola.

Wielkanocny kiermasz

W dniach 22-26 marca odbył się w naszym przedszkolu wielkanocny kiermasz. Prawie wszystkie ozdoby – koszyczki, pisanki, baranki, kurczaczki i zające wykonały przy pomocy naszych Pań same dzieci. Przygotowania do kiermaszu trwały od ponad miesiąca i naprawdę wszystkie dzieci bardzo się starały aby ich praca znalazła się na kiermaszowym stole. Rodzicom, którzy zaangażowali  się w sprzedaż BARDZO DZIĘKUJEMY! Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na kolejną ratę dla wykonawcy naszego placu zabaw. Wszystkim tym, którzy wsparli nasz cel, wszystkim dzieciom za ich pracę i Paniom za pomoc – dziękujemy!

Przyszła wiosna

21 kwietnia przyszła nareszcie, długo wyczekiwana WIOSNA. Wiadomo, że w naszym kraju z pogodą jest bardzo różnie, wiosennie to: słonecznie, i deszczowo i śnieżnie, i mroźnie, ale jednak wiosennie bo już czujemy słoneczko i jest cieplej. Do naszego przedszkola pani Wiosna nadeszła cichutko i z niespodzianką w postaci piniet dla każdej grupy. Dzieci otwierając śnieżne gwiazdy – w tym roku symbol pożegnania z zimą – otrzymały list od pani Wiosny, zagadki związane z nią i jej atrybutami, gry i słodycze. Zabawa była doskonała! Dziękujemy pani Wiośnie i Radzie Rodziców, która miała w tej wielkiej radości swój tajemniczy udział.

Wizyta w Teatrze na Ostrowie Tumskim

W miniony czwartek 15 marca, dzieci z grupy II, III i IV miały wielką przyjemność obejrzeć przedstawienie teatralne pt. ” Paweł i Gaweł”. Spektakl oparty na znanym wierszu, bardzo się wszystkim podobał co zostało nagrodzone baaaaardzo głośnymi oklaskami. Nasze dzieci często są goszczone przez aktorów z zespołu Pani Doroty Brzozowskiej, bo przedstawienia prezentowane w tym teatrze są wyjątkowe i zawsze podobają się naszym dzieciom.

Wizyta w muzeum grupy III

W środę 14 marca dzieci z grupy III były w Muzeum Narodowym na lekcji pt.: „Cztery pory roku- wiosna”. Uważnie słuchały ciekawych opowieści o porach roku zawartych w dziełach sztuki. Niektóre z dzieci były bardzo zdziwione, że na obrazie można zobaczyć tyle różnych szczegółów i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, mimo tego że w pierwszym momencie widzi się tylko główną postać przedstawioną przez malarza.