Elegant – teatr z Łodzi w naszym przedszkolu

26 kwietnia obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. ” Elegant”. Nasze dzieci bardzo lubią teatr Psikus z Łodzi. Aktorzy wspaniale grają i animują laki które ożywają i przynoszą wiele radości dzieciom. Dzięki takim spotkaniom – z prawdziwym przedstawieniem – dzieci nie tylko uczą się o wartościach ponad czasowych, ale przeżywają emocje wspólnie co pogłębia ich wzajemne relacje.

Zajęcia w bibliotece

W środę 25 kwietnia dzieci z grupy III i IV brały udział w zajęciach w Bibliotece Miejskiej. Spotkanie pt.  „Zaczarowanym  pociągiem  w świat bajek”, przeniósł nasze przedszkolaki w zupełnie inny świat, w którym to co niemożliwe staje się możliwe, a dobro zawsze wygrywa ze złem. Dzieci miały możliwość  przebierania  się  za znane postacie z  ulubionych  bajek. Wyobraźnia działa!!!

Rozstrzygnięcie konkursu poezji „Smacznie, zdrowo, kolorowo – Moje ulubione danie”

W naszym przedszkolu, jak co roku, został zorganizowany konkurs poezji  dziecięcej  związany z tematem zdrowego odżywiania się. Ponieważ bardzo staramy się aby ten temat był powszechny, zaprosiliśmy do zabawy dzieci z innych wrocławskich przedszkoli i okazało się, że w tym roku nadeszło najwięcej jak do tej pory prac. Wszystkie wiersze i rymowanki, zostały przedstawione na specjalnej wystawie, a jej autorzy otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za udział i życzymy sukcesów  w dalszej twórczej pracy!

Zapraszamy na dni otwarte do Przedszkola 79

Z przyjemnością informujemy Rodziców dzieci,

którzy chcieliby zapisać swoje dziecko do naszej placówki,

że będzie można obejrzeć nasze przedszkole i porozmawiać o jego funkcjonowaniu w dniach:

8 maj od godz. 10.oo do godz. 11.3o

9 maj od godz. 12.oo do godz. 13.3o

ZAPRASZAMY !!!

Wizyta psa w grupach młodszych

Najpopularniejsze domowe zwierze? Dzieci odpowiadają: PIES!!! Dzieci w większości uwielbiają psy małe i duże, a psy zazwyczaj obdarzają je wielką miłością i życzliwością, ale czy dzieci wiedzą wszystko o opiece nad psem? Na to i wiele innych pytań odpowiadała właścicielka ślicznego i bardzo grzecznego czworonoga, który gościł w grupach młodszych. Nasze dzieci wykazały się sporą wiedzą, ale też dowiedziały się o wielu nowych i nieznanych im sprawach związanych w prawidłowych zachowaniem wobec psa. To było miłe spotkanie z niezwykłym gościem!

Spotkanie z czworonogiem w grupach III i IV

W naszym przedszkolu pojawił się niezwykły gość, który zachwycił nasze dzieci! Oczywiście chodzi o psa! Ten niezwykły czworonóg był wyjątkowo przyjacielski i miły. Jego właścicielka bardzo dużo dzieciom o nim opowiadała , co niektóre dzieci ogromnie zaciekawiło i spowodowało mnóstwo dodatkowych pytań i opowiadań o własnych czworonogach. Dzieci kochają zwierzęta i większość z nich marzy o własnym psie, ale nie wszyscy wiedzą ile się z tym wiąże obowiązków. Mamo, Tato – pomyślcie wcześniej czy spełnienie życzenia nie będzie wiązało się z kłopotami i czy wasze dziecko ma świadomość na jakie obowiązki się zgadza. Bądźmy przyjaciółmi zwierząt!

Dzień Zdrowego Zęba

Na początku kwietnia, nasze przedszkole odwiedziła Pani Stomatolog. Nie była to jednak wizyta sprawdzająca stan uzębienia naszych dzieci, ale przyjacielskie spotkanie utrwalające prawidłowe nawyki związane z higieną jamy ustnej. Oczywiście starszaki mogły pochwalić się przed panią doktor sporą wiedzą, a nasze maluszki zostały dopiero wprowadzone w świat zdrowych zębów. Spotkanie było bardzo udane i sprawiło dzieciom radość, bo wielu z nich mogło pochwalić się zdrowymi zębami. Brawo! Tak trzymać!