Spotkanie z czworonogiem w grupach III i IV

W naszym przedszkolu pojawił się niezwykły gość, który zachwycił nasze dzieci! Oczywiście chodzi o psa! Ten niezwykły czworonóg był wyjątkowo przyjacielski i miły. Jego właścicielka bardzo dużo dzieciom o nim opowiadała , co niektóre dzieci ogromnie zaciekawiło i spowodowało mnóstwo dodatkowych pytań i opowiadań o własnych czworonogach. Dzieci kochają zwierzęta i większość z nich marzy o własnym psie, ale nie wszyscy wiedzą ile się z tym wiąże obowiązków. Mamo, Tato – pomyślcie wcześniej czy spełnienie życzenia nie będzie wiązało się z kłopotami i czy wasze dziecko ma świadomość na jakie obowiązki się zgadza. Bądźmy przyjaciółmi zwierząt!

Dzień Zdrowego Zęba

Na początku kwietnia, nasze przedszkole odwiedziła Pani Stomatolog. Nie była to jednak wizyta sprawdzająca stan uzębienia naszych dzieci, ale przyjacielskie spotkanie utrwalające prawidłowe nawyki związane z higieną jamy ustnej. Oczywiście starszaki mogły pochwalić się przed panią doktor sporą wiedzą, a nasze maluszki zostały dopiero wprowadzone w świat zdrowych zębów. Spotkanie było bardzo udane i sprawiło dzieciom radość, bo wielu z nich mogło pochwalić się zdrowymi zębami. Brawo! Tak trzymać!