Wizyta w Jednostce Straży Pożarnej

W ostatnim tygodniu września, nasze 4 latki z grupy II, miały niezwykłe spotkanie z wyjątkowymi ludźmi. Dzieci pod kierunkiem pań Bożenek, wybrały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej, która znajduje się niedaleko ulicy Ołbińskiej we Wrocławiu. Nasze 4 latki przeżyły wyjątkowy dzień! Nie tylko jechały autobusem – dzięki funduszom Rady Rodziców, ale odwiedziły miejsce które nie jest dostępne dla wszystkich. Po jednostce oprowadzał dzieci bardzo miły pan strażak, który nie tylko chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, ale równie chętnie pokazywał dzieciom wszystkie interesujące je przedmioty. Dzieci mogły przymierzyć hełmy strażackie, rozsiąść się w szoferce wozu strażackiego, ubrać kurtkę strażaka i poznać sprzęt do gaszenia pożaru. Garaż ze strażackimi wozami był bardzo atrakcyjny, szczególnie dla chłopców, którzy jak wiadomo marzą o zostaniu strażakiem. Opowieściom i emocjom nie było końca!

Warsztaty archeologiczne

26 września dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w zajęciach warsztatowych na Wydziale archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzięki wsparciu funduszu Rady Rodziców, obie grupy mogły przejechać trasę w obie strony w wygodnym autokarze, co przy nieprzychylnych warunkach pogodowych nie było bez znaczenia. Dziękujemy rodzicom za wsparcie!

Zajęcia były wyjątkowo ciekawe i bardzo atrakcyjne dla dzieci. Pierwsza ich cześć, bardziej teoretyczna zawierała elementy wykładu z prezentacją multimedialną a także pokazem wielu interesujących eksponatów należących do pierwszych ludzi. Dowiedzieliśmy się, że ślady najstarszego człowieka, w tej części Europy znaleziono na terenie obecnego Wrocławia, w okolicy ulicy Hallera, przy pracach remontowych przed I Wojną Światową. Można więc, powiedzieć że mieszkamy na terenach najwcześniej zamieszkanych przez Europejczyków.

Druga część spotkania z młodymi archeologami, była ( szczególnie dla chłopców) wyjątkowa. W plenerze, w specjalnie przygotowanym namiocie i na łące, dzieci mogły samodzielnie wypróbować jak żyli ludzie tysiące lat temu. Malowały, lepiły z gliny, grały na instrumentach, poznały smaki i kuchnię ludzi żyjących w Paleolicie. Dzieci, przy pomocy studentów próbowały też strzelać z łuku , rzucać dzidą i używając replik narzędzi pierwotnych wykonać strzały. Byliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Trzy świnki w przedszkolu

Koniec września przyniósł naszym dzieciom i dorosłym mocne ochłodzenie pogodowe, ale Rada Rodziców szybko ociepliła nam przedszkole i zaprosiła do nas teatr z Krakowa, ze spektaklem ” Trzy świnki”.  Wszystkie dzieci od razu lepiej się poczuły i rozgrzały przy wesołym i pełnym energii przedstawieniu. Nasze maluszki miały okazję pierwszy raz w życiu obejrzeć aktorów i bajkę na żywo. Spektakl bardzo się wszystkim podobał a uśmiechnięte buzie naszych dzieci świadczyły o udanym widowisku.

Grupa III i IV w Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Goniec Pocztowy

W połowie września dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w zajęciach muzealnych, które odbyły się w Muzeum Poczty i Telekomunikacji . Dopisała nam piękna pogoda i przy okazji spaceru do muzeum, obejrzeliśmy wspaniałe kasztanowce w parku przy Muzeum Narodowym. Niektóre dzieci wzięły na pamiątkę znalezione kasztany, bo wiadomo że przynoszą one dobrą energię i trzymane zimą w ręce dają nam poczucie ciepła

W czasie zajęć muzealnych, dzieci miały okazję poznać dużo ciekawostek z historii poczty polskiej i światowej. Obejrzeliśmy prawdziwe powozy i pocztyliony, rozwiązaliśmy kilka ciekawych zagadek, poznaliśmy drogę listu od nadawcy do odbiorcy, mogliśmy obejrzeć zabytkowe eksponaty tj; trąbki sygnalizacyjne, mundury pocztowców, skrzynki na listy, torby listonoszy, telegrafy i telefony naszych przodków. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca, a dzieci dowiedziały się kim był goniec pocztowy i dlaczego tak się nazywał. Jeśli i ty chcesz to wiedzieć zapytaj nasze starszaki!

Witajcie w przedszkolu!

Nowy rok szkolny powitaliśmy 3 września z uśmiechem i otwartymi ramionami. Uśmiech, jak wiadomo pomaga nam wszystkim i jest dobry na smuteczki, no a kto nie lubi wpaść w otwarte ramiona ulubionej pani? Szczególnie wtedy, gdy się długo nawzajem nie widzieliśmy? Było trochę czułości, wyznań miłości i nawet wzruszeń. Śmiech i zabawa – to dominowało w pierwszym tygodniu naszej działalności.

A co dalej? Dalej będzie baaaaaardzo fajnie! Przez cały rok będziemy się uczyć i poznawać mnóstwo nowych rzeczy. Nasz program edukacyjno-wychowawczy będą uzupełniać przedstawienia teatralne, wyjścia do biblioteki, spotkania z ciekawymi osobami, warsztaty, tańce, muzyka, spotkania z cyklu Mali Wspaniali, zabawy w języku francuskim i angielskim, odwiedziny w Ogrodzie Botanicznym, wycieczki i wiele innych atrakcji.

Przedszkole to najlepszy czas w życiu małego człowieka. To tutaj rozwija on swoje zainteresowania, pobudza wyobraźnie, tworzy i zdobywa. Uśmiech i otwarte ramiona, zabawa i nauka, przyjaźń i dobre emocje – to tutaj, w naszym przedszkolu!

Witajcie po wakacjach kochani!!!