Wizyta w Jednostce Straży Pożarnej

W ostatnim tygodniu września, nasze 4 latki z grupy II, miały niezwykłe spotkanie z wyjątkowymi ludźmi. Dzieci pod kierunkiem pań Bożenek, wybrały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej, która znajduje się niedaleko ulicy Ołbińskiej we Wrocławiu. Nasze 4 latki przeżyły wyjątkowy dzień! Nie tylko jechały autobusem – dzięki funduszom Rady Rodziców, ale odwiedziły miejsce które nie jest dostępne dla wszystkich. Po jednostce oprowadzał dzieci bardzo miły pan strażak, który nie tylko chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, ale równie chętnie pokazywał dzieciom wszystkie interesujące je przedmioty. Dzieci mogły przymierzyć hełmy strażackie, rozsiąść się w szoferce wozu strażackiego, ubrać kurtkę strażaka i poznać sprzęt do gaszenia pożaru. Garaż ze strażackimi wozami był bardzo atrakcyjny, szczególnie dla chłopców, którzy jak wiadomo marzą o zostaniu strażakiem. Opowieściom i emocjom nie było końca!