W kinie Era Nowe Horyzonty

17 października dzieci z grupy III przeżyły swój pierwszy seans w kinie, uczestnicząc w cyklu  – Przygoda w kinie młodego widza. Dzieci obejrzały film pt. ” Hokus Pokus Albercie A „. Celem kinowego cyklu dla dzieci, będą filmy o charakterze edukacyjno- wychowawczym, pokazujące przygody ich rówieśników. Dzieci utożsamiając się z głównymi bohaterami, będą miały okazję przekonać się dlaczego warto postępować  zgodnie z zasadami, dlaczego trzeba zachowywać się grzecznie i co może się wydarzyć jeśli wybiorą niewłaściwą drogę. Na seanse będą chodzić dzieci z grupy III i IV, ponieważ są one przeznaczone dla ich grupy wiekowej. Dzieci z grupy III jako pierwsze obejrzały seans i chętnie o nim w przedszkolu rozmawiały.

Wizyta w świecie Dorotki

15 października dzieci z grupy II, III i IV odwiedziły Pasaż Grunwaldzki, aby obejrzeć w jednej z sal kinowych spektakl pt.” Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Zaczarowany przez czarnoksiężnika świat Dorotki zadziwił, rozbawił i wzruszył nasze przedszkolaki. Wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, a aktorzy i ich kostiumy zachwycili małych odbiorców.

Wyprawa do teatru ” Na Ostrowie „

5 października dzieci z grupy II , III i IV wzięły udział we wspaniałym przedstawieniu przygotowanym przez zespół Pani Doroty Brzozowskiej pt: ” Detektyw Pozytywka”

Nasze dzieci już wielokrotnie przekonały się o tym, że wizyta w teatrze u pani Dorotki jest zawsze ciekawa i pełna niespodzianek. Tym razem sztuka oparta na przebojowej książce o tym samym tytule, wzbudziła wiele emocji. Przede wszystkim nasze czterolatki były WSPANIAŁE. Dzieci zachowywały się wzorowo, wytrzymały w ciszy cały spektakl i udowodniły że potrafią uczestniczyć w takich przedstawieniach, a trzeba dodać…. że był to ich pierwszy spektakl poza przedszkolem. Z kolei starszaki, w większości znające z domowych biblioteczek Detektywa Pozytywkę, mogły zweryfikować swoje wyobrażenia o bohaterach książki z grającymi ich aktorami. Zabawa była wspaniała!

Teatr w Arkadach Wrocławskich

Początek października oprócz wspaniałej Polskiej Złotej Jesieni, przyniósł naszym przedszkolakom mnóstwo atrakcji teatralnych. Dzięki udziałowi w programie ” Szkoła w mieście” sponsorowanym przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Wrocław, dzieci z różnych wrocławskich przedszkoli i szkół mogą korzystać z różnych form kulturalnych i sportowych. Nasze pięcio i sześciolatki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym, które odbyło się w Arkadach Wrocławskich. Dzieci poznały kilka podstawowych zwrotów w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Z ciekawością o zainteresowaniem śledziły przygody głównego bohatera, który podróżował po różnych krajach europejskich i razem  z dziećmi poznawał ich kulturę. Najwspanialszym momentem spektaklu było zaproszenie kilkorga dzieci na scenę i wspólny udział w przedstawieniu.