Warsztaty ekologiczne

Jako przedszkole, które realizuje działania w zgodzie z programem „Promocji zdrowia”, korzystamy z okazji aby nasze dzieci w jak najbardziej obszerny sposób poszerzały swoja wiedzę z zakresu zdrowego trybu życia. W tym tygodniu mieliśmy możliwość uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, dzięki którym większość dzieci utrwaliła wiadomości o recyklingu, ale też dowiedziała się jak dbać o swoje zdrowie, szczególnie o czystość powietrza. Najistotniejszą informacją dla dzieci okazała się być wiadomość o zatruwaniu powietrza w pomieszczeniach przez osoby palące papierosy, szczególnie w domu.

Zapraszamy na kiermasz

Znalezione obrazy dla zapytania świąteczne ozdoby

Drodzy Rodzice!

Między 10 a 14 grudnia odbędzie się w naszym przedszkolu

Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych

na który bardzo serdecznie zapraszamy!!!

Będziecie Państwo mogli kupić ozdoby wykonane przez nasze dzieci przy pomocy pań.

Będą też ozdoby wykonane przez nauczycieli z przedszkola.

Kiermasz jest formą pomocy dla Rady Rodziców, która dzięki Państwu chce sponsorować wykonanie boiska do piłki nożnej dla naszych aktywnych dzieci.

Zapraszamy na kiermasz!!!

Tajemnice teatru

Dzieci z grupy III i IV 21 listopada wzięły udział w warsztatach  w Teatrze Lalek we Wrocławiu. Każdy chciałby zobaczyć co znajduje się za kulisami, jak aktorzy przygotowują się do swoich ról, jak powstają lalki i z czego są wykonane. Nasze dzieci mogły zadawać mnóstwo pytań i usłyszały wiele ciekawych odpowiedzi. Odkrywanie tajemnic teatru było fascynujące!

Co krokodyl je na obiad?

Pod koniec listopada dzieci z grupy III i IV, z wielką radością obejrzały przedstawienie pt. ” Co krokodyl je na obiad?” we Wrocławskim Teatrze Lalek. Przedstawienie składało się z adaptacji dwóch bajek, które bardzo się dzieciom podobały. Szczęśliwie dla wszystkich, czas pozwolił na swobodną zabawę w pobliskim parku z atrakcyjnym placem zabaw dla dzieci.

Grupa IV w Muzeum Pana Tadeusza

Dzieci z grupy IV w dniu 30.10.2018 zwiedzały Muzeum Pana Tadeusza i uczestniczyły w lekcji pt. „W pogoni za cieniem „. Odwiedziny w muzeum i lekcja były ciekawe, a dla wielu dzieci możliwość dotykania i obsługiwania niektórych eksponatów była bardzo atrakcyjna.

Dzień czystego powietrza

14 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne związane z uświadamianiem dzieci  konieczności dbania o ekologię. Wiemy już, że to od naszego zachowania zależy przyszłość nie tylko naszej planety ale i najbliższego otoczenia. Dzieci utrwaliły znane już metody ochrony środowiska tj. segregowanie śmieci, ograniczenie spalania węgla, konieczność korzystania z komunikacji miejskiej i roweru a nie auta. W tym dniu szerzej rozmawialiśmy o skutkach jakie niosą ze sobą zanieczyszczenia dla powietrza i o tym co my sami możemy zrobić aby polepszyć jego jakość. Wszystkie dzieci oglądały film o kropelce, analizowały przedstawione im zdjęcia i zapoznały się z odpowiednią literaturą

Dzień Niepodległości w naszym przedszkolu

Tegoroczne obchody Dnia Niepodległości były wyjątkowe! 100 lecie to bardzo ważna rocznica i bardzo staraliśmy się aby nasze dzieci  zapamiętały tą datę. Trzeba pamiętać, że najmłodsi Polacy starają się zapamiętać na ten temat jak najwięcej, ale nie wszystkim to się udaje i nie można ich o to winić, bo to przecież dzieci. Ale baaaardzo się starali!!!

Najstarsze grupy przez kilka ostatnich tygodni opowiadali o historii  Polski, przypomnieliśmy sobie wiele legend, grupa IV odwiedziła Muzeum Pana Tadeusza a grupa III wkrótce się tam wybierze. Najważniejszym elementem obchodów było uroczyste odśpiewanie hymnu Polski w dniu 9 listopada równo o godzinie 11.11 , a ćwiczyliśmy bardzo sumiennie. Oczywiście jak co roku, wykonano dużo prac plastycznych związanych z tematem a flaga biało-czerwona dumnie powiewała z okna naszego przedszkola.

Sadzimy krokusy

Pod koniec października dzieci z grupy II, III i IV podjęły decyzję o upiększeniu naszej ścieżki na przedszkolne podwórko. Wspólnie podjęliśmy decyzję, której inicjatorem były dzieci z grupy III, że posadzimy krokusy aby wiosną zakwitły nam pięknymi żółtymi, fioletowymi, białymi i różowymi kolorami. Panie pomagały dzieciom w sadzeniu, opowiedziały jak należy prawidłowo to wykonywać i jak dbać o to aby pięknie wiosną wyrosły. Akcja sadzenia bardzo się dzieciom podobała i być może rozwiną w tym kierunku ” skrzydła”

Jesienne Stworki

Znalezione obrazy dla zapytania jesienna grafika  Pod koniec października w naszej szatni, na dziecięcych szafkach, rozgościły się jesienne stworki. Wspólna zabawa rodziców i dzieci to już tradycja naszego przedszkola, w której wiele osób chętnie uczestniczy. W tym roku, zdecydowane pierwsze miejsce zajęły dzieci z grupy III, które pokazały nam najwięcej swoich prac. Niektórzy mimo nieobecności dostarczyli swoje prace! A pomysłowość i zaangażowanie jak zwykle osiągnęły wyżyny.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem twórczych pomysłów, wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję że w przyszłym roku więcej dzieci z innych grup zechce wziąć udział w zabawie. Zachęcamy też do tego rodziców dzieci nowo przyjętych, bo tego rodzaju prace powodują że dzieci z większą chęcią uczestniczą w życiu przedszkola i mają swój wkład w osiągnięcia grupy.