Absolwentki czytają młodszym kolegom

Zeszłoroczne absolwentki naszego przedszkola: Emilka i Jaśminka, odwiedziły dzieci z grupy III. Celem spotkania było „Czytanie na dywanie”, podczas którego dziewczynki przeczytały dzieciom książki. Dzieci patrzyły  na absolwentki z podziwem i zainteresowaniem. Było nam bardzo miło je gościć!

Wystawa w Kuratorium Oświaty

Wystawa Bożonarodzeniowa Przedszkola 79 i 24 w Kuratorium Oświaty. Dzieci z niektórych wrocławskich przedszkoli, zostały zaproszone przez wrocławskie kuratorium do wzięcia udziału w świątecznej wystawie przygotowanej przez dzieci i ich nauczycieli. My prezentowaliśmy się wspólnie z Przedszkolem 24.

Grupa III w Bibliotece

Dzieci z grupy III odwiedziły po raz kolejny, bibliotekę przy ul. Reja. Tym razem, przy okazji grudniowych bajecznych opowieści, nasze zaprzyjaźnione Panie, przygotowały zajęcie związane z legendami Europy. Oczywiście nie mogliśmy wysłuchać wszystkich legend krajów europejskich, ale te które poznaliśmy: z Grecji, Litwy i Węgier bardzo zaciekawiły wszystkie dzieci. Zajęcia jak zwykle były bardzo ładne i ciekawe a dzieci chętnie popisywały się własną wiedzą na temat krajów naszego kontynentu.

Świąteczny stroik

Tegoroczna edycja konkursu „Świąteczny stroik” obfitowała w przecudne kompozycje stroikowe i ozdobne, związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Prace wykonane przez dzieci wraz z rodzicami zostały przekazane na kwesturę, na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci. A uczestnicy zostali nagrodzeni. Gratulujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji.

Mikołaj w przedszkolu!

7 grudnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola odwiedził Mikołaj. Gość specjalny przyjechał do dzieci z upragnionymi prezentami – czyli klockami lego, wielkim uśmiechem i śliczną Śnieżynką która wspólnie z każdą grupą śpiewała piosenki i bawiła się w różne zabawy. Taki Gość to wyczekiwana przez dzieci postać i nawet Ci którzy są nieśmiali przełamywali swoje lęki, aby móc uczestniczyć w tej wyjątkowej zabawie.