W świecie baśni Andersena

W połowie stycznia dzieci z grupy III i IV wybrały się na spektakl oparty na trzech baśniach J.H. Andersena, pod wspólnym tytułem ” Świat Andersena” do wrocławskiego Impartu, gdzie na dużej scenie obejrzano przedstawienie. Kontakt z aktorami, scenografia, fabuła i reżyseria spektaklu zachwyciły dzieci i bardzo się im podobały.

Wigilia – czas radości i kolędowania

17 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości jasełkowe i wigilia dla dzieci i pracowników Przedszkola   79.  Z wielką radością i przyjemnością obejrzeliśmy występ dzieci z grupy IV, które wystąpiły ze świąteczno wigilijnym przedstawieniem. Wspólnie zaśpiewaliśmy pastorałki i po złożeniu sobie świątecznych życzeń, każda a grup udała się na uroczysty , wigilijny obiad do swoich sal. Podzieliliśmy się opłatkiem i chętnie kolędowaliśmy do końca dnia zajadając pierniki.

Warsztaty ceramiczne w przedszkolu

15 stycznia we wszystkich grupach w naszym przedszkolu, odbyły się warsztaty ceramiczne. Każde z dzieci wykonało ozdobny talerzyk, którym przy okazji uroczystości rodzinnych obdaruje kogoś bliskiego. Wszyscy byli niezwykle skupieni nad swoimi pracami i z wielką radością oraz zaangażowaniem oddali się dekorowaniu ceramiki.