Tekturowo

W połowie czerwca dzieci z grupy II i IV wzięły  udział w warsztatach twórczych o nazwie Tekturowo. W czasie zajęć dzieci wspaniale się bawiły tworząc obrazy  na bardzo dużych powierzchniach tektury. Pogoda była nam przychylna i warsztaty w ogrodzie przedszkolnym zrobiły na dzieciach duże wrażenie.

Wycieczka do Kruczyny

11 czerwca dzieci z naszego przedszkola były na całodziennej wycieczce w agrogospodarstwie Kruczyna. Mimo wczesnego śniadania, podróży i mocnego słońca, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły co można zobaczyć na zdjęciach z wyprawy do lasu, zajęć w pracowni ceramicznej i w czasie wizyty w zagrodach u zwierząt gospodarczych. Dzieci z wielką radością i odwagą podchodziły do oswojonych zwierząt, a niektóre za zgodą i opieką gospodarza, mogły dotknąć wybrane zwierzęta. Wszyscy z apetytem zjedli przywiezione ze sobą w plecakach smakołyki a także prowiant przygotowany przez nasze panie kuchareczki. To była baaaaaardzo fajna wycieczka! Niektóre dzieci były tak zadowolone i tak bardzo im się podobało, że postanowiły namówić rodziców na własne wycieczki do Kruczyny. Zapraszamy więc wszystkich chętnych w imieniu gospodarzy.

Akademia Dobrych Manier z Disneyem

Dzieci z grupy III, już po raz drugi uczestniczą w akcji organizowanej przez Disneya. Poprzednio program który był realizowany przez dzieci, dotyczył bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się po drodze. Dzieci z wielką radością dowiedziały się, że ogólnopolski organizator przyjął ich do realizacji kolejnego programu. Tym razem poznajemy i utrwalamy właściwe zachowanie, które jest mile widziane przez dorosłych. Rozmawiamy o porządkach i gościach, kulturalnym zachowaniu przy stole i w czasie podróży, co jak się okazało nie dla wszystkich było jasne. Rodzice również zostali zaangażowani w akcję i mamy nadzieję, że po jej zakończeniu będą wspierać swoje pociechy w przestrzeganiu DOBRYCH MANIER