Bezpieczne ferie zimowe

Nasze przedszkole odwiedzili Policjanci ze specjalnej jednostki wodnej Wrocławia. Dzieci z grupy III i IV wzięły udział w pogadance na temat zachowania szczególnego bezpieczeństwa w czasie nadchodzących ferii zimowych. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznych zabaw na śniegu – z dala od dróg samochodowych i pod okiem osób dorosłych. Nasi goście szczególną uwagę zwrócili na zabawy za lodzie, tylko w miejscach do tego przeznaczonych czyli lodowiskach, również pod opieką dorosłych. Wyjątkowym gościem był pies, który pełni w jednostce rolę ratownika.

Las w słoiku

Początek 2020 roku powitaliśmy wspaniałymi warsztatami „Las w słoiku”.  Dzieci ze wszystkich grup wzięły udział, we wspaniale przygotowanych i prowadzonych warsztatach o charakterze edukacyjnym. Każde dziecko samodzielnie mogło przygotować podłoże, a potem posadzić kilka roślinek w słoiku i dowiedzieć się jak pielęgnować swój zielony ogród. Zajęcia były bardzo ciekawe i każde z dzieci otrzymało swój las w słoiku.