Wycieczka do Tipi Town

7 czerwca dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Wioskę Indiańską Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim.

Przywitały nas Indianki w stylowych strojach, które z wielkim zaangażowaniem poprowadziły każdą grupę do wyznaczonych stanowisk. Dzieci zdobywały różne umiejętności i sprawności mi. wspinały się na specjalne drewniane konstrukcje, wiszące kładki i drabinki. Nasze animatorki opowiadały dzieciom ciekawe historie o życiu Indian i zachęcały nas do wzięcia udziału w wielu konkurencjach sprawdzających naszą tężyznę fizyczną. Dzieci przeciągały linę, rzucały woreczkami do celu, starszaki podjęły się strzelania z łuku, zwijały lisią kitę na czas, łowiły ryby a na koniec zostały im pomalowane twarze na indiańskie wzory i barwy. Wszystkie dzieci, w wolnym czasie robiły to co najbardziej lubią np. słuchały czytanych przez nauczycieli bajek, bawiły się w piaskownicy albo oglądały i karmiły udomowione króliki. Wycieczka bardzo nam się podobała i udał, szczególnie że pogoda była znakomita i humory też!

Dziękujemy Radzie Rodziców za opłacenie naszego wyjazdu.