Warsztaty o owadach

19 czerwca w naszym przedszkolu odbyły sie warsztaty o owadach przeprowadzone przez mamę Krzysia i Ali. Pani Iwona przygotowała dla dzieci ze wszystkich grup bardzo ciekawe eksponaty, które wzbudziły wiele zainteresowania i emocji ( żywe biedronki i karaluchy!), oczywiście w odpowiednich pojemnikach i zabezpieczone. Dzieci mogły pooglądać również przepiękne motyle i inne owady. Pani Iwona wspaniale opowiadała dzieciom ciekawostki z życia mieszkańców łąk, dowiedzieliśmy się dlaczego naszych biedronek jest mniej niż kiedyś, jak pomagać owadom w mieście, dlaczego warto sadzić kwiaty, które owady pomagają człowiekowi i przyrodzie, a także poznaliśmy niezwykłe nazwy niektórych owadów, rozwiązywaliśmy zagadki i wysłuchaliśmy ciekawych wierszyków. Zajęcia były bardzo atrakcyjne, ponieważ pani Iwona zapewniła dzieciom wiele atrakcji, a przede wszystkim pozwoliła im na samodzielne badanie – oglądanie przez lupy niektórych eksponatów.

Bardzo dziękujemy pani Iwonie za zaangażowanie, za wspaniale przeprowadzone zajęcia,  za włożony trud w ich przygotowanie i poświęcony czas dla dzieci z naszego przedszkola!!!