Grupa III i IV w Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Goniec Pocztowy

W połowie września dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w zajęciach muzealnych, które odbyły się w Muzeum Poczty i Telekomunikacji . Dopisała nam piękna pogoda i przy okazji spaceru do muzeum, obejrzeliśmy wspaniałe kasztanowce w parku przy Muzeum Narodowym. Niektóre dzieci wzięły na pamiątkę znalezione kasztany, bo wiadomo że przynoszą one dobrą energię i trzymane zimą w ręce dają nam poczucie ciepła 

W czasie zajęć muzealnych, dzieci miały okazję poznać dużo ciekawostek z historii poczty polskiej i światowej. Obejrzeliśmy prawdziwe powozy i pocztyliony, rozwiązaliśmy kilka ciekawych zagadek, poznaliśmy drogę listu od nadawcy do odbiorcy, mogliśmy obejrzeć zabytkowe eksponaty tj; trąbki sygnalizacyjne, mundury pocztowców, skrzynki na listy, torby listonoszy, telegrafy i telefony naszych przodków. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca, a dzieci dowiedziały się kim był goniec pocztowy i dlaczego tak się nazywał. Jeśli i ty chcesz to wiedzieć zapytaj nasze starszaki!